Zamknij
REKLAMA

Koncert Papieski w Kozłowie Biskupim 2019. Zapraszamy

14:40, 05.05.2019 | MF
Skomentuj
REKLAMA

Serdecznie zapraszamy na kolejną, trzynastą już edycję Koncertu Papieskiego w Kozłowie Biskupim. Wydarzenie, które każdego roku przyciąga tłumy widzów, odbędzie się 10 maja o godzinie 19.00. Wystąpi Camerata Mazovia. Warto jednak przybyć do Kozłowa wcześniej, gdyż od 17.00 goście będą mogli zwiedzać okolicznościową wystawę.

 

Koncerty Papieskie w Kozłowie Biskupim to już tradycja. Każdego roku cieszą się ogromną popularnością. Organizatorzy dbają o różnorodność artystycznych wystąpień, tym jednak, co wyróżnia te muzyczne spotkania, jest niepowtarzalna atmosfera i oczywiście św. Jan Paweł II, któremu poświęcone są koncerty. Osoba Papieża wspominana jest i poprzez tematykę wystąpień, i dzięki hasłom przewodnim odnoszącym się do Jego nauki (w tym roku to TOTUS TUUS), a wreszcie dzięki wspólnie odśpiewanej „Barce” i degustacji papieskich kremówek, co zawsze ma miejsce po koncercie.

W tym roku w kościele w Kozłowie Biskupim wystąpi Camerata Mazovia pod dyrekcją Artura Komorowskiego, a przed nią utwór „Matka Boska Częstochowska” zaśpiewa Marysia Stasiak.

- Dwie godziny przed koncertem zapraszamy na wystawę Leszka Głowackiego dotycząca historii parafii w Kozłowie Biskupim. To unikalna okazja zobaczenia wielu archiwalnych zdjęć i pamiątek  – mówi Karol Drązikowski, jeden ze współorganizatorów koncertów.

Podczas spotkania będzie też można nabyć dwie pozycje książkowe: jedną poświęconą pontyfikatowi Jana Pawła II, drugą traktującą o historii parafii w Kozłowie Biskupim autorstwa Agnieszki Zając.

- W ramach koncertu Cameraty Mazovia wystąpi dwoje solistów: Joanna Rolewska i Jacek Ornafa. Nie chcę tu zdradzać szczegółów, ale powiem tylko, że Joasia wykona kilka utworów z repertuaru Anny German. Na pewno cały wieczór będzie ucztą dla uszu melomanów – zachęca do przybycia współorganizator Arkadiusz Mamcarz.

Tym, którzy jeszcze nie byli na Koncercie Papieskim, wyjaśniamy, że każdy będzie miał możliwość jego wysłuchania. Jeśli ktoś nie zmieści się – w niewielkim przecież, ale bardzo klimatycznym kościele, może wziąć udział w wydarzeniu oglądając to, co dzieje się wewnątrz świątyni, na specjalnie wynajętym telebimie. Do dyspozycji widzów będą też namioty i ławeczki.

Serdecznie zapraszamy.

(MF)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz