Końcówka z Polonią dla Rysi

16:35, 03.12.2023 B.S. Aktualizacja: 07:18, 04.12.2023

Zacięty mecz zgotowały kibicom drużyny Polonii i Rysi. W ramach III Ligi WOZKosz to sochaczewianie cieszyli się z wyjazdowego zwycięstwa 88:85 i dalej utrzymują miano niepokonanej siły rozgrywek. Mecz rozgrywany w sobotę 2 grudnia wzbudził nie mniej emocji niż chodakowski turniej 3x3, także organizowany przez koszykarską drużynę z Sochaczewa. Do rywalizacji przy ul. Chopina 101 przystąpiło 12 drużyn.

Emocje w meczu IX kolejki III Ligi sięgnęły zenitu. Fenomenalnie zaprezentowały się obie ekipy, które postawiły na sport, dobry wynik, twardą walkę, efektowne akcje i zaangażowanie do ostatniej minuty. Finalnie z całego tego zamieszania zwycięsko wyszły sochaczewskie Rysie, które przewagę podkreśliły w ostatniej, czwartej kwarcie.

Mecz rozpoczął się od wymian punkt za punkt, co widać po niewielkich różnicach w każdej z kwart. Gospodarze byli bardzo dobrze przygotowali i wyciągnęli wnioski z pierwszego ligowego starcia tych ekip. Po trzech kwartach wynik wskazywał 67:57, a Rysie musiały ciężko pracować, żeby nie tracić dystansu do gospodarzy. 10 punkowa przewaga w czwartej, ostatniej kwarcie nie była wielka, jak na koszykarskie realia. Polonia zdecydowanie zaczęła odczuwać trudy meczu. Rysie, jak przystało na drapieżnika, nie odpuścili i zaczęli dobierać się do rywala. Z każdą minutą ostatniej kwarty odrabiali przewagę, by ostatecznie wygrać tę część gry 18:31 i cały mecz ledwie 3 punktami, czyli praktycznie jedną celną trójką. Polonia z jednej strony może być na siebie zła, bo wypuściła zwycięstwo z rąk przegrywając najważniejszy moment meczu. Z drugiej strony Rysie poza umiejętnościami pokazały niesamowity charakter. Drużyna z Sochaczewa utrzymywała dystans, czekała na odpowiedni moment i zaatakowała w końcówce. Czyżby III Liga robiła się odrobinę za ciasna dla Rysi?

IX kolejka III Ligi WOZKosz:

Polonia Warszawa - Rysie Sochaczew 85:88 (22:23, 25:21, 20:13, 18:31)

Grali: Maciej Pieklak 13pkt, Konrad Spławski 2pkt, Aleksy Białowąs 20pkt, Dorian Benigni 10pkt, Grzegorz Dzieniszewski 19pkt, Dawid Juskowiak 4pkt, Patrick Benigni 7pkt, Marcin Kubiak 13, Aleksander Pawłowski, Kamil Hupert, Oskar Orlicki, Marcin Majewski

Działo się także w hali sportowej przy ul. Chopina 101. W obiekcie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji do rywalizacji przystąpiło łącznie 12 drużyn. Toczyły one zacięte boje w 4 grupach. Organizatorem turnieju 3x3 były Rysie Sochaczew.