Zamknij

Kamil Rybicki czeka na kolejną szansę

22:06, 18.09.2023 B.S. Aktualizacja: 08:14, 19.09.2023
Skomentuj

Niedziela 17 września, czyli drugi dzień Mistrzostw Świata w zapasach, nie była udana dla biało-czerwonych. Na cztery występy nasi reprezentanci wygrali tylko raz. Niestety przez kwalifikacje nie przebrnął Kamil Rybicki. Zawodnik LKS Mazowsze Teresin przegrał przed czasem z reprezentantem Uzbekistanu i na swoją szansę na udział w igrzyskach będzie usiał poczekać do turniejów w 2024 roku.

Kamil Rybicki ciężko pracuje i walczy o ponowne spełnienie swoich olimpijskich marzeń. Zawodnik LKS Mazowsze Teresin znalazł się w kadrze na trwające w Belgradzie Mistrzostwa Świata w zapasach. Niestety drugi dzień nie był szczęśliwy zarówno dla niego, jak i całej ekipy biało-czerwonych. Na cztery występy nasi reprezentanci wygrali tylko jedną walkę. 

Kamil Rybicki w kategorii do 74 kilogramów przegrał w kwalifikacjach przed czasem z Bekzodem Abdurakhmonovem. Reprezentant Uzbekistanu jest aktualnym wicemistrzem Azji oraz brązowym medalistą olimpijskim. Pogromca Polaka z rywalizacji odpadł już na etapie 1/16 finału, co ostatecznie przekreśliło szanse Kamila Rybickiego na występ w repasażach i wywalczenie olimpijskiej przepustki.

Kolejną szansą na wywalczenie miejsca na olimpiadzie będą 2 turnieje w 2024 roku, europejski i światowy. Na zawodników będą czekać w nich odpowiednio 2 i 3 kwalifikacje. Na Mistrzostwach Świata było ich 5. 

Foto: Polski Związek Zapaśniczy

(B.S.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%