Świetny występ judoków w Gdyni

17:10, 05.06.2023 B.S. Aktualizacja: 07:47, 06.06.2023

Sochaczewskie sekcje świetnie zaprezentowały się na zawodach Pucharu Polski w Gdyni - Judo Baltic Cup. Pierwszego dnia rywalizowali młodzicy i młodziczki. W niedzielę 4 czerwca rywalizację kończył kategorie juniorskie. Do zawodów przystąpili zawodnicy i zawodniczki UKS Orkana Judo oraz UKS Siódemki. Efektem świetnej dyspozycji były 4 wywalczone medale.

W sobotę na matach Judo Baltic Cup zameldowała się Olga Piechna, która stanęła na podium. UKS Siódemka Sochaczew ma powody do dumy. Zawodniczka wywlaczyła w zawodach bardzo ważny, srebrny medal w kategorii +70 kilogramów. W turnieju dzieci wystartowała także inna podopieczna trenera Janusza Piechny, Maja Jniszewski. Zawodniczka stanęła na najwyższym stopniu podium.

Do walki o medale przystąpiła także mocna reprezentacja UKS Orkana Sochaczew. Trener maciej Cichocki świetnie przygotował podopiecznych, którzy walczyli do końca w mocno obsadzonych kategoriach. Julia Błaszczyk została srebrną medalistką Pucharu Polski Młodziczek - Baltic Cup 2023. Zawodniczka rywalizowała w kategorii do 40 kilogramów.

- Po wygraniu trzech pierwszych walk dopiero w finale uległa zawodniczce z Bytomia po długiej dogrywce -

- relacjonowała sekcja UKS Orkan Judo Sochaczew.

Medal wywalczył także Jan Jesiołowski, który walczył w kategorii junior do 100 kilogramów. Na jego szyi zawisł srebrny krążek. Jak informuje sekcja. bardzo blisko medalu był Kacper Wątkowski, który uplasował się na 5 miejscu w wadze do 81 kilogramów. Roksana Wysocka w wadze plus 70 kilogramów zajęła 7 miejsce.

Źródło: UKS Orkan Judo, UKS Siódemka