KS Teresin przegrał z liderem. Kontrowersje

14:58, 20.11.2022 B.S. Aktualizacja: 14:58, 20.11.2022

KS Teresin walczył do końca, ale niestety drużynie nie udało odwrócić się losów meczu XV kolejki Decathlon V ligi. Drogowiec Jedlińsk wygrał 1:0 i spędzi przerwę zimową na fotelu lidera z dorobkiem 35 punktów. KS Teresin zajmuje 9 miejsce i choć punktów w ostatniej kolejce nie zdobył to ma kilka powodów do radości i optymizmu względem piłkarskiej wiosny. Mecz w Teresinie rozegrano w sobotnie popołudnie 19 listopada.

KS Teresin przegrał minimalnie jedną bramką. Mecz był zacięty, widowiskowy, a goście z Jedlińska dobrze czuli się w obronie. Wiedzieli, że Teresin bywa niebezpieczny. Piłkarze Sebastiana Kęski pokazali to przed tygodniem ogrywając wicelidera w Kozienicach. Trzeba przyznać, że garstka kibiców oglądających mecz na stadionie Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Teresinie mogła mieć powody do zadowolenia. Obie drużyny zagrały widowiskowo i chciały podwyższyć wynik.

Mecz ustawiła akcja z 20 minuty spotkania, gdy Drogowiec objął prowadzenie i zdecydowanie przestał zapędzać się tak chętnie w pole karne Teresina. Piłkarze KS Teresina próbowali wyrównać i trzeba przyznać, że okazji na zmianę wyniku mieli kilka. W drugiej połowie świetną akcję w okolicy 70 minuty rozpoczął Michał Nowakowski, który wywalczył piłkę i rozegrał ją z kolegami na małej przestrzeni. Drużyna ruszyła z kontrą prawą stroną boiska. Skrzydłowy świetnie ją podał do atakujących kolegów. Strzał głową zdołał oddać wspomniany Michał Nowakowski, lecz piłka po koźle minęła minimalnie lewy słupek. Emocji w meczu nie brakowało, zwłaszcza w końcowych minutach. Ponownie w Teresinie zrobiło się "czerwono".

- Goście objęli prowadzenie w 20 minucie i musieli mocno się napracować, by wyjechać z Teresina z kompletem punktów. Inna sprawa, że w ostatniej akcji meczu teresinianie wyrównali, ale bramka nie została uznana, a strzelec bramki "Czezare" dwukrotnie został upomniany żółtym kartonikiem. Wcześniej podobny los spotkał "Szewę" -

- napisał KS Teresin w mediach społecznościowych. Czerwone kartki otrzymali Cezary Czarnecki i Patryk Szewczyk.

Choć piłkarska jesień się kończy, to drużyna ma powody do zadowolenia. Szeroka kadra, umiejętności i dyscyplina w obronie sprawiają, że KS Teresin może realnie myśleć i wiosennej wspinaczce w tabeli. Drużyna zajmuje 9 miejsce z 20 punktami na koncie. Czwarty Tygrys Huta Mińska ma ich raptem o 6 więcej. Różnice nie są duże.