Zamknij

Porażka rugbistów w Lublinie. Teraz czas na lidera

18:40, 02.10.2022 . Aktualizacja: 11:13, 03.10.2022
Skomentuj

W niedzielne popołudnie rugbiści Orkana Sochaczew przegrali na wyjeździe z Edach Budowlani Lublin 24:26 w ramach 5 kolejki ekstraligi rugby. Na pocieszenie pozostaje punkt bonusowy za cztery przyłożenia. 8 października do Sochaczewa zawita lider, Master Pharm Rugby Łódź.

Niedziele spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze. Najpierw nie wykorzystali dwóch rzutów karnych, ale w 16 minucie zdołali zdobyć przyłożenie, które udanie podwyższyli. Od tego momentu Orkan zabrał się do pracy i na efekty nie trzeba było długo czekać. W 21 minucie Jonathan O'Neill sprytnie oszukał obronę Budowlanych i zdobył pierwsze przyłożenie, które podwyższył Peter Steenkamp. Sochaczewski zespół nabrał wiatru w żagle. Konsekwencja przyniosła pożądany efekt ostatnie akcji pierwszej połowy. Po akcji całego zespołu Michał Kępa zdobył przyłożenie, a Steenkamp udanie kopnął między słupy. Na przerwę obie drużyny schodziły przy wyniku 7:14.

Od początku drugiej połowy zarysował się przewaga gospodarzy, którzy sukcesywnie krok po kroku odrabiali straty, wykorzystując rzuty karne i w 67 minucie wyszli na prowadzenie 16:14. Kluczowa dla końcowego wyniku była 71 minuta spotkania. Najpierw Adrian Pętlak zobaczył żółtą kartkę, przez co Orkan musiał grać w osłabieniu, a chwilę później Budowlani zdobyli przyłożenie, które udanie podwyższyli. Dopiero wtedy za grę wzięli się goście. W 77 minucie Peter Steenkamp zdobył przyłożenie, ale nie zdołał podwyższyć. Gospodarze odpowiedzieli trzema punktami z drop goala. Nerwowa końcówka o wywalczenie remisu nie przyniosła skutku. W doliczonym czasie Bartłomiej Sadowski zdołał przyłożyć piłkę na polu punktowy, ale Peter Steenkamp z trudnej pozycji niestety nie zdołał podwyższyć.

W sobotę 8 października do Sochaczewa przyjeżdża lider, Master Pharm Rugby Łódź. Początek meczu o 16.00.

Edach Budowlani Lublin – RC Orkan Sochaczew 26:24 (7:14)

Punkty: Peter Steenkamp 7, Jonathan O'Neill 5, Michał Kępa 5, Bartłomiej Sadowski 5

RC Orkan: Gołębiowski, Gadomski, Polakowski (Lewandowski), Zarovnyi, A.Szwarc (Rakowski), Meyer, Olejek, Pawłowski, Plichta (Pętlak), P.W. Steenkamp , Szufliński, O'Neil, Budnik, M.Krześniak, Kępa

Pozostałe wyniki 5 kolejki:

UP Fitness Skra Warszawa - KS Posnania Poznań 101:7Master Pharm Rugby Łódź - Awenta Pogoń Siedlce 83:7RC Arka Gdynia - RzKS Juvenia Kraków 33:45

RC Lechia Gdańsk - MKS Ogniwo Sopot 34:43