Bzura nie odczarowała swojego stadionu

17:21, 17.09.2022 B.S. Aktualizacja: 17:35, 17.09.2022

Bzura Chodaków zdecydowanie lepiej w tym sezonie spisuje się w meczach wyjazdowych, niż u siebie. Potwierdził to FC Płochocin, który wygrał 3:0 mecz V kolejki warszawskiej Keeza Klasy B. Trzeba przyznać, że piłkarze Grzegorza Szypszaka stworzyli sobie kilka świetnych okazji bramkowych, ale na tak dysponowanego bramkarza gości nie było sposobu. Mecz rozegrano w sobotę 17 września. Na horyzoncie derby powiatu.

Bzura w tym sezonie u siebie jeszcze nie wygrała. Szansa pojawiła się w sobotnie popołudnie. W ramach V kolejki warszawskiej Keeza Klasy B do Chodakowa przyjechał FC Płochocin. Trzeba przyznać, że był to bardzo fajny mecz w wykonaniu obu drużyn, które zdecydowanie bardziej chciały atakować, niż się bronić. Dużo pracy w tym spotkaniu mieli przede wszystkim bramkarze.

W pierwszej połowie Bzura była blisko strzelenia gola, ale mocny strzał obronił bramkarz gości. To był zdecydowanie jego dzień. Kibice na gole czekali do drugiej połowy, a dokładniej do 53 minuty. Kontrę strzałem po ziemi zakończyli piłkarze z Płochocina, którzy wyszli na prowadzenie. Bzura chciała odpowiedzieć szybko. Dobrą piłkę na lewą stronę boiska otrzymał Kamil Kamiński, który znalazł się przed polem karnym i zwodem minął obrońcę. Piłka niestety mijała bramkę lub trafiała prosto w ręce bramkarza, który był wszechobecny. Dobrym strzałem z rzutu wolnego na wprost bramki popisał się w 64 minucie grający prezes Mariusz Wiciak. Chwilę później Bzura atakowała po rzucie rożnym, ale to wciąż było za mało wobec świetnie dysponowanego bramkarza, którego śmiało można określać graczem meczu. Goście swoje dwie pozostałe bramki zdobyli w końcówce spotkania. Ozdobą meczu było ostatnie trafienie, w którym napastnik Płochocina okiwał obrońców i podcinką skierował piłkę do bramki Bzury.

- Jak widać po wynikach, lepiej gramy na wyjeździe. Wiem, że nasi kibice chcieliby, żebyśmy grali lepiej i wygrywali. Bramkarze w dzisiejszym meczu mieli co robić, w kluczowych momentach o wyniku zdecydował bramkarz gości i jego interwencje. Myślę, że największe problemy mamy jeszcze z finalizacją akcji i musimy nad tym pracować, bo nie strzelamy goli. Trochę za mało graliśmy piłką i za mało biegaliśmy  -

- powiedział po meczu Grzegorz Szypszak, trener Bzury Chodaków.

Bilans Bzury to 2 zwycięstwa i 3 porażki. W VI kolejce czas na derby powiatu. Bzura 28 września o 19:00 zagra w Chodakowie z Tajfunem Brochów.