Derby dla Piasta Feliksów. Iskrzyło na boisku i nie  tylko

20:56, 21.05.2022 Redakcja Aktualizacja: 09:59, 22.05.2022

W meczu derbowym w warszawskiej A klasie Piast Feliksów pokonał Promyk Nowa Sucha 2:1. Emocji nie  brakowało na boisku, jak i poza nim.

[FOTORELACJA]11574[/FOTORELACJA]

Promyk walczy o  awans, a Piast o środek tabeli. Na jesieni górą był zespół z Feliksowa, dlatego w sobotnie popołudnie zapowiadało się bardzo ciekawe spotkanie. I tak było. Już w 18 sekundzie Cezary Czarnecki po podaniu  Damiana Pączka pokonał Konrada Kowalskiego. Lepszego początku nie mógł sobie wymarzyć trener Mariusz Cieślak. W 10 minucie goście odpowiedzieli. Grzegorz Węsek zdobył gola na 1:1. Ale radość Promyka nie trwała  długo. W 18 minucie  rzut wolny pośredni wykonywali gospodarze. Piłkę lekką trącił Patryk Malinowski, a Czarnecki ponownie posłał futbolówkę do siatki.
Mecz był bardzo zacięty. Nie brakowało walki wręcz, ale niestety  sędzia główny stracił nad nim panowanie. Swoimi błędnych decyzjami wprowadził  niepotrzebny zamęt w obu ekipach. Tuż przed przerwą Promyk mógł wyrównać, ale Kamil Bartosiewicz trafił w poprzeczkę.
Po zmianie stron obraz gry się nie zmienił. Dużo walki, czasami wręcz widać było, że obie drużyny chcą wygrać. Ale goli już więcej kibice nie zobaczyli. Warto odnotować poprzeczkę Czarneckiego. Promykowi brakowało jakości w pierwszej linii, pomysłu na rozmontowanie dobrze tego dnia dysponowanej obrony Piasta.

- Bardzo się cieszę z tego zwycięstwa. Pierwszy raz wygrywam dwa razy w ciągu sezonu z Promykiem. Moi zawodnicy zrealizowali praktycznie wszystko, co sobie założyliśmy przed meczem -

- powiedział Mariusz Cieślak, trener Piasta Feliksów.

Trener Promyka Nowa Sucha, Marcin Jaworski, nie za bardzo chciał rozmawiać po meczu. Trudno się dziwić, uciekły bardzo ważne punkty. Trzeba szybko się zebrać i powalczyć w czterech ostatnich meczach.

Piast Feliksów - Promyk Nowa Sucha 2:1 (2:1)
Bramki: Cezary Czarnecki 2  - Grzegorz Węsek
Piast: Paczkowski, Krawczak, Pączek, Malinowski, Czarnecki, Affek, Konik, Walczak, Różycki (Zdanowski), Wasilewski, Wiciak
Promyk: Kowalski, Kaźmierczak, Figat, Bartosiewicz, Jaworski, Węsek, Księżak, Stypuła (Jurczak), Bargieł, Szczepaniak, Kubisz (Drązikowski)