Zamknij

XI Puchar Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Sochaczewie

19:31, 19.02.2022 Aktualizacja: 11:12, 20.02.2022
Skomentuj

Ponad 120 zawodników wzięło udział w rozgrywanym w sobotnie przedpołudnie19 lutego XI Pucharze Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Miłośnicy MMA rywalizowali w hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sochaczewie przy ul. Kusocińskiego w 2 oktagonach, które trzeszczały od intensywności toczonych w nich starć. Organizatorami wydarzenia byli Amatorska Liga MMA, UKS Dragon Fight Club i Polski Związek MMA. 

Sochaczewski sportowy kalendarz powoli się rozkręca i zapełnia ciekawymi wydarzeniami. W sobotę 19 lutego w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Kusocińskiego do walk przystąpili zawodnicy MMA. Wyjątkowe wydarzenie poza aspektem sportowym miało także inny, ważny cel związany z pielęgnowaniem pamięci o tych, którzy przed laty walczyli o wolną Polskę. 

[FOTORELACJA]11289[/FOTORELACJA]

Zawodnicy podzieleni na odpowiednie kategorie wagowe rywalizowali w następujących kategoriach Junior MMA, Junior Pierwszy Krok, Pierwszy Krok, Ograniczona Formuła Senior Mężczyzn i Kobiet. Dodatkowo rozegrane zostały turnieje stanowiące jeden z kwalifikatorów do kadry na Mistrzostwa Świata MMA organizacji GAMMA, czyli Full Contact MMA Mężczyzn i Kobiet oraz Striking MMA Mężczyzn i Kobiet. 

- Ta dzisiejsza wietrzna aura trochę nam skład zdziesiątkowała na dojeździe. Zgłoszonych było ponad 140 zawodników, a finalnie wystartowało około 20 mniej - tłumaczy Sławomir Cypel, organizator zawodów MMA, a także doświadczony sędzia. 

W tej ostatniej kategorii, czyli Striking zadebiutował także dobrze znany sochaczewskim kibicom Amatorskiej Ligi MMA Bartłomiej Dragański. Sochaczewianin po długiej, trudnej i wyczerpującej walce pokonał rywala 2:1. 

Organizatorami wydarzenia są Amatorska Liga MMA, UKS Dragon Fight Club i Polski Związek MMA.

Kolejne wielkie wydarzenie związane ze sportami walki w Sochaczewie już za niespełna miesiąc.

- 12 marca rozegrany zostanie Puchar Polski MMA 2022. Mam nadzieję, że wreszcie na nasze wydarzenia będę mógł zaprosić naszych wspaniałych sochaczewskich kibiców, którzy wielokrotnie pytają się, czy już mogą pojawiać się na obiektach. Niestety nadal imprezy, które organizujemy są zamknięte dla publiczności, ale wierzę mocno, że do marca przepisy się zmienią - tłumaczy Sławomir Cypel. 

Tym razem zawodnicy będą toczyć swoje walki w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 4 przy ul. Staszica 25. Czy na trybunach obiektu będzie mogła pojawić się publiczność? Na to pytanie odpowiedź poznamy przed samymi zawodami. 

(B.S.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu tusochaczew.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%