Zamknij
REKLAMA

Burmistrz Osiecki: basen w Sochaczewie jak lądowanie z innej planety

00:09, 25.11.2021 | B.S.
Skomentuj
REKLAMA

Sport w doskonały sposób kształtuje charakter. Pojawienie się pływalni w Sochaczewie w 2001 roku to była sensacja na miarę lądowania z innej planety - powiedział w Magazynie Sportowym Radia Sochaczew burmistrz Piotr Osiecki. W ten sposób odniósł się do jubileuszowego, wyjątkowego roku dla dwóch ważnych sochaczewskich instytucji, których jest częścią. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sochaczewie ma już 20 lat. 50 urodziny zaś świętuje sochaczewska sekcja rugby. 

Burmistrz Piotr Osiecki w 2001 roku został pierwszym dyrektorem nowopowstałej w Sochaczewie instytucji, czyli Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. W Radiu Sochaczew opowiedział o nowym w tamtych czasach wyzwaniu, a także o emocjach, które towarzyszyły zarówno jemu, jak i pracownikom powołanym do koordynowania funkcjonowania pływalni miejskiej. 

- Pojawienie się pływalni miejskiej na terenie Sochaczewa to było, jak lądowanie z innej planety. W 2001 roku tu w naszym regionie Żyrardów nie miał w ogóle pływalni, Błonie także. Był jeden obiekt w Łowiczu i basen sportowy w Skierniewicach. I tu nagle w Sochaczewie pojawia się obiekt za 16 milionów zł, który oprócz niecki sportowej ma tą część rekreacyjną, zjeżdżalnie. Rozmach i skala imponowały. To była sensacja regionalna. Przyjeżdżali do nas w odwiedziny ludzie z całego Mazowsza, także samorządowcy - mówi burmistrz Piotr Osiecki. 

W tym roku Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sochaczewie obchodzi 20-lecie istnienia. Okazji do świętowania jest więcej, ponieważ w 2021 roku swoje piękne, okrągłe urodziny celebruje sochaczewska sekcja rugby, czyli dzisiejszy RC Orkan. Na kartach historii tego klubu, a nawet dyscypliny obecny burmistrz także zapisał wiele kart. Za swoje osiągnięcia związane z grą w barwach Rycerzy, a także za grę w reprezentacji Piotr Osiecki został wyróżniony podczas jubileuszowej gali. 

- To jest drużyna marzeń na miarę jubileuszu - tłumaczy burmistrz Piotr Osiecki, który znalazł się w tym zaszczytnym gronie, czy w Drużynie 50-lecia. - Andrzej Kopyt, legenda polskiego rugby i dla mnie mistrz trenerski powiedział w żartach po gali, że faktycznie bardzo duże kłopoty miałby warszawski AZS w starciu z naszą drużyną.  

Jak sam podkreśla, sport to cenna życiowa lekcja, która ma swoje odzwierciedlenie w codziennym, obecnym zawodowym życiu. 

- Sport zespołowy z charakteru zmusza zawodników do współpracy, do wzajemnego szacunku. Uczy punktualności, konsekwencji w działaniu. Sport w doskonały sposób kształtuje charakter, buduje także odporność na stres i pomaga godzić się z porażkami, czy przeżywać sukcesy. To wszystko jest nam przecież potrzebne w życiu społecznym i zawodowym. Nigdzie nie jesteśmy sami. Zawsze jesteśmy w zespole jakichś ludzi z którymi musimy współpracować, a co ważniejsze, z którymi musimy chcieć współpracować - dodaje burmistrz Piotr Osiecki.

Cały wywiad dostępny na stronie Radia Sochaczew w zakładce sport

(B.S.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

mieszkaniecmieszkaniec

16 1

i przez te 20 lat niewiele na tym basenie się zmieniło...
no może oprócz zaangażowania pracowników w utrzymanie czystości... 15:37, 25.11.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Kasiakatarzyna Kasiakatarzyna

15 1

Niestety nasz basen to już relikt przeszłości, małoiejsca do pływania ,basen nie spełnia wymogów ,aby odbywały się zawody, poza tym ,jak już mam czas wieczorem żeby iść popływać, to większość torów zarezerwowana na prywatne lekcje 17:49, 25.11.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

qwertyqwerty

6 2

"- Pojawienie się pływalni miejskiej na terenie Sochaczewa to było, jak lądowanie z innej planety"

no tak, basen w Sochaczewie odmienił wszystko - od razu ludziom zaczęło sie żyć lepiej , wcześniej był ciemnogród a tu nagle budują basen i przychodzi oświecenie

14:53, 26.11.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

j-32j-32

5 2

oj tak burmistrza teksty powalaja,co to miało nie byc ,cegielnia kiedys zapamiętać kazał date i co i nic,woda ciepła tez lipa ,most na Gawłoskiej lipa,mozna by tu jeszcze wymieniąc ale po co,ważne że podwyżka będzie co to sie należy i tyle. 13:20, 27.11.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%