LKS Mazowsze. Mistrzowskie tytuły i złote medale w łucznictwie

22:20, 02.08.2021 B.S Aktualizacja: 22:22, 02.08.2021

W miniony weekend zawodnicy LKS Mazowsze z sukcesami rywalizowali w Żywcu. Tam odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w łucznictwie. Teresińska sekcja wystawiła do rywalizacji silną reprezentację, która nie zawiodła i wróciła z 6 medalami. To kolejne wielkie sukcesy zawodników i zawodniczek, którzy minione tygodnie z pewnością zaliczą do udanych.

Jak informuje LKS Mazowsze, Miłosz Olczak został wicemistrzem Polski oraz wygrał strzelania do słonecznika. Maria Małolepsza, Iza Woźniak i Aleksandra Rutkowska zdobyły złoty medal i tytuł mistrzyń Polski. Mikst w składzie Maria Małolepsza i Krystian Kryszkiewicz wywalczył brązowy medal. Na odległości 30 metrów Maria Małolepsza zdobyła srebrny medal. Zawodniczka przegrała wyłącznie liczbą strzelonych dziesiątek.

Magda Zygmunciak debiutując w konkurencji łuków bloczkowych, zdobyła dwa brązowe medale. Wśród Juniorek na 70 m - Iza Woźniak była siódma, na 50 m Marysia Małolepsza była szósta. Krystian Kryszkiewicz na odległości 50 metrów zajął siódme miejsce.

- Klubowo zajęliśmy 3 miejsce!!! A w klasyfikacji wojewódzkiej, Mazowsze zdobyło drugie miejsce - napisali przedstawiciele sekcji.

Początek lipca przyniósł także inne wybitne osiągnięcia. Od 1 do 4 lipca zawodniczki LKS Mazowsze Teresin dzielnie walczyły na LXXXV Mistrzostwach Polski Seniorów w Gdańsku. Natalia Skrok, Maria Małolepsza, Alicja Maciągowska i Julia Gajda wystrzelały srebrne medale.

Od 17 do 18 lipca reprezentanci teresińskiej sekcji zdobyli medale także na Mistrzostwach Polski i Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Dobrczu.

- Na torach łuczniczych nasi zawodnicy spisują się rewelacyjnie. Niestety piątkowa pogoda nie dopisała i odbyły się tylko odległości długie. Nasza zawodniczka Oliwia Dylik łącznie na 60 i 50 metrów uplasowała się na 4 miejscu, a na 60 metrów była szósta. Odległość 50 metrów okazała się dla nas medalowa. Alicja Zygmunciak zajęła 2 miejsce, a Oliwia ostatnią serią, wywalczyła brązowy medal - poinformowali przedstawiciele sekcji łuczniczej LKS Mazowsze.

Niedziela była także szczęśliwym dniem dla zawodników LKS Mazowsze. Alicja Zygmunciak po bratobójczym pojedynku z Oliwią Dylik weszła do finału. Po walce z zawodniczką z Dobrcza została vice mistrzynią Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, a Oliwia Dylik wywalczyła brązowy medal. Mikst - Oliwia Dylik z kolegą Jakubem Kultysem z Drukarza wywalczyli brązowy medal. Agata Michałowska z koleżankami z Mazowieckich klubów - Stowarzyszenie Łuczniczy Marymont i KS Drukarz zdobyły srebrny medal. Klubowa drużyna dziewczyn uplasowała się na 6 miejscu. W klasyfikacji klubowej LKS Mazowsze Teresin zajął 3 miejsce.