Zamknij
REKLAMA

Jan Kocimski mistrzem Polski. Kolejny wielki sukces sochaczewianina

18:00, 31.07.2021 | B.S
Skomentuj
REKLAMA

Jan Kocimski został mistrzem Polski w marszu Nordic Walking na 10 km. Sochaczewianin zdominował swoją kategorię wiekową i zdobył kolejny cenny medal, a w swoim dorobku ma ich ponad 500. Tym razem wygrał zawody w Skrwilnie, które odbyły się 17 lipca. Wydarzenie zorganizowane zostało przez Polską Federację Nordic Walking i wpisuje się w cykl Pucharu Polski. 

Jan Kocimski należy do Klubu Maratończyka Aktywni Sochaczew i od lat ściga się w największych krajowych imprezach biegowych i nie tylko. Startuje także w marszach, a od 5 lut bierze udział w cyklicznej imprezie w Skrwilnie. Tegoroczne Mistrzostwa Polski w Nordic Walking odbyły się 17 lipca i tam także sochaczewianina nie mogło zabraknąć. W wydarzeniu wziął udział już 5 raz i wrócił w rodzinne strony ze zwycięstwem w swojej kategorii wiekowej.

- Byłem na Mistrzostwach Polski, to bardzo fajne zawody w Skrwilnie. W sumie startuje tam około 350 zawodników. Udało mi się wygrać w tej bardzo przyjaznej gminie - tłumaczy Jan Kocimski, który nie ukrywa, że lubi wydarzenia tam organizowane. - Wójt to bardzo fajny facet. Ja tam jeżdżę od 5 lat. Startowałem także w tamtejszym Biegu Niepodległości i także wygrałem - tłumaczy miłośnik sportu i biegania. 

Jan Kocimski zwraca uwagę na to, jak ważne jest bieganie w każdym sporcie. Apeluje także do polskich piłkarzy w kwestii przygotowania kondycyjnego. 

- Bieganie to bardzo ważna sprawa. Do każdego sportu jest potrzebne. Ja bym bardzo chętnie pogonił naszych piłkarzy po 10 kilometrów 3 razy w tygodniu. Wtedy by zaczęli grać tak, jak trzeba! Sam tak biegam po 10-12 kilometrów - dodaje z uśmiechem Jan Kocimski. 

Maratończyk Jan Kocimski zdradza także plany na najbliższe miesiące. Wszystko wskazuje na to, że zobaczymy go także w Sochaczewie. 

- 14 sierpnia także w ramach Pucharu Polski będę startował w Nordic Walking. Dzień później jest u nas Bieg Tropem Wilczym, w którym także wezmę udział. Pobiegnę też w Półmaratonie Szlakiem Walk nad Bzurą we wrześniu, a później Półmaraton Warszawski 26 września - mówi Jan Kocimski, który swoją charyzmą mógłby obdzielić kilku, jak nie kilkunastu nastolatków. 

Gratulujemy i życzymy zdrowia i dalszych sukcesów.

(B.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

EmerytEmeryt

2 1

Wszystkiego najlepszego zdrowia,nie wszyscy dają radę,bo serce odmawia posłuszeństwa,ale życzę Panu tyle zdrowia ile maratonów.🏆 23:40, 31.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

LuluLulu

1 0

Brawo, Brawo, Brawo👍. Wielki szacunek dla Pana Jana. Panowie piłkarzyki i działacze niech biorą z Pana Jana przykład. Panie Janie, dużo zdrówka i sukcesów👍. 08:07, 02.08.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Woo dooWoo doo

0 0

Ale mistrz w open, czy jak zwykle w kategorii ??? 15:39, 02.08.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%