RC Orkan Sochaczew bliżej pierwszej czwórki. Arcyważne zwycięstwo rugbistów w Lublinie

18:48, 15.05.2021 Redakcja Aktualizacja: 22:45, 15.05.2021

Rugbiści Orkana Sochaczew wykonali bardzo duży krok w kierunku czwartej pozycji w ekstralidze rugby. Zwycięstwo na trudnym terenie w Lublinie pozwala myśleć o pierwszej czwórce, ale droga do tego miejsca jeszcze daleka.

Sobotnie spotkanie  sochaczewska drużyna rozpoczęła zmotywowana i skoncentrowana. I to przyniosło rezultat w postaci punktów. Niestety w końcówce pierwszej połowy dwie żółte kartki sprawiły, że Orkan grał w trzynastu co wykorzystali gospodarze i na przerwę obie drużyny schodziły przy wyniku 10:12. Wtedy do akcji wkroczył trener Maciej Brażuk.

- Musiałem uspokoić zespół. Wiedziałam, że stać na nas na dobry wynik, ale trzeba było zimnej wody na rozgrzane głowy. Chłopcy za bardzo chcieli wygrać, a to mogło się źle skończyć.

Na szczęście skończyło się bardzo dobrze. W drugiej połowie Orkan poszedł jak "po swoje". Pewnie zdobyła kolejne punkty, na co Budowlani odpowiedzieli tylko trzema "oczkami".

Teraz mecz u siebie z Arką Gdynia (23 maja g 12.50). Ale później Orkan czekają mecze z Budowlanymi Łódź, Ogniwem Sopot i najważniejszy z punktu widzenia czwartego miejsca, z Pogonią Siedlce.

Edach Budowlani Lublin - RC Orkan Sochaczew 13:39 (10:12)

Punkty: Pieter Willem Steenkamp 14, Michał Gadomski 5, Jakub Budnik 5, Radosław Rakowski 5, Edwin Jansen 5

Orkan: Marcin Krześniak, Bartłomiej Sadowski, Michał Szwarc, Kacper Wróbel (Łukasz Chain), Radosław Rakowski 5 (Krystian Mechecki), Pieter Willem Steenkamp 14, Adrian Pętlak, Edwin Jansen 5, Kamil Dudkowski (Adam Szwarc), Jakub Budnik 5 (Artem Zarovnyi), Andre Meyer (Nahuel Aluhe Dovalo Villegas), Michał Polakowski (Kamil Zieliński), Michał Gadomski 5, Miguel Julio Leiger (Antoni Gołębiowski).