Bzura Chodaków kontra MKS Przasnysz. Dwa oblicza naszej drużyny

19:17, 10.04.2021 B.S Aktualizacja: 15:48, 11.04.2021

Obiecujące 45 minut meczu i rozczarowująca druga połowa. Tak w skrócie można opisać przebieg sobotniego spotkania XVII kolejki IV ligi pomiędzy Bzurą Chodaków, a MKS Przasnysz. Niestety goście okazali się lepsi i ostatecznie wygrali 1:3. Honorową bramkę dla gospodarzy strzelił powracający do Bzury Kamil Bartosiewicz. Mecz ze względu na ograniczenia odbył się bez udziału publiczności.

Bzura Chodaków wyszła na boisko zmotywowana i gotowa na walkę o 3 punkty. Pierwsza połowa zdecydowanie mogła się podobać, choć to goście zaatakowali pierwsi i strzelali z bliskiej odległości. Fenomenalnie w bramce interweniował Michał Połeć. W 4 minucie niestety ze względu na kontuzję boisko opuścił Dawid Stypuła, a w jego miejsce pojawił się Hubert Krasoń. Obie ekipy próbowały rozgrywać i wyprowadzały ciekawe kontry. W 22 minucie świetnie w pole karne wpadł Kamil Bartosiewicz, który po raz czwarty reprezentuje biało-zielone barwy. Gracz, który dołączył zimą do Bzury z KS Teresin przełożył obrońcę i precyzyjnym technicznym strzałem pokonał bramkarza gości. Zawodnicy MKS Przasnysz odpowiedzieli w 41 minucie meczu po zamieszaniu w polu karnym.

Druga połowa zdecydowanie należała do gości, którzy często decydowali się na strzały z bliska i z daleka. Drugi gol dla MKS-u padł w 55 minucie po stracie obrońcy Bzury przed polem karnym. W 68 minucie goście popisali się bezpośrednim strzałem z rzutu wolnego. Błąd w ustawieniu popełnił chwalony za pierwszą połowę bramkarz Michał Połeć. Do końca spotkania wynik się nie zmienił.

- Zagraliśmy na sto procent swoich możliwości, a potencjał drużyny pokazaliśmy w pierwszej połowie. Jestem zadowolony z postawy chłopaków, tylko szkoda, że zaczęliśmy popełniać dużo błędów w drugiej połowie. Dołączyli do nas także doświadczeni zawodnicy - mówi Mariusz Mamcarz, trener Bzury Chodaków.

Bzura Chodaków pozostaje na 11 miejscu w IV lidze. Szansę na kolejne punkty piłkarze Mariusza Mamcarza będą mieć już za tydzień. Wyjazdowy mecz z Nadnarwianką Pułtusk odbędzie się 17 kwietnia o 16:00.