Zamknij
REKLAMA

Lena Suchowolak Mistrzynią Polski na 600 metrów

18:10, 20.02.2021 | B.S
Skomentuj
REKLAMA

To niewątpliwie jeden z największych sukcesów sportowych w naszym powiecie w ostatnim czasie. Lena Suchowolak zdobyła tytuł mistrzyni Polski juniorek w biegu na 600 m. Reprezentantka UKS Filipides Teresin potwierdziła swoją wysoką formę i wynikiem 1:33,06 ustanowiła swój nowy rekord życiowy. Zawody odbyły się w weekend 12-14 lutego w Toruniu. 

Co ciekawe osiągnięty przez Lenę wynik sprawił, że obecnie zawodniczka jest notowana na 3. miejscu na światowych listach juniorek młodszych na tym dystansie. Wicemistrzynią kraju została Emilia Skimina z KS AZS AWF Kraków z czasem 1:34,76, a brązowy medal zdobyła Martyna Krawczyńska zawodniczka KS Prefbet – Sonarol Łomża z 1:35,54.

- To były moje najważniejsze starty, czyli eliminacje i finał i najważniejsze zawody w sezonie halowym. Przed eliminacjami był lekki stres no i pierwsze eliminacje, w tym 2 biegi z rzędu. Bardzo się cieszę, że udało nam się zrealizować wszystkie założenia i bieg poszedł po naszej myśli - powiedziała szczęśliwa Lena Suchowolak.

Choć ten wielki sukces cieszy, to przed zawodniczką reprezentującą UKS Filipides kolejne wyzwania.

- W najbliższym czasie będzie spokojnie. Przygotowujemy się do sezonu letniego. Muszę zrobić "minimum" na 800 m i dostać się na Mistrzostwa Polski - mówi Lena Suchowolak.

Sukces ucieszył przede wszystkim trenera Andrzeja Andryszczyka, który nie kryje dumy z młodej podopiecznej, choć jak sam twierdzi, ważne w tym wszystkim jest zachowanie spokoju. 

- Takie dni, jak ten startowy, zdecydowanie różnią się od innych. Staram się jednak zachować spokój, bo to także jest element taktyki na tego typu imprezy. Nie wolno przecież pozwolić na to, żeby przeciwnicy i przeciwniczki widzieli nasze nerwy i reakcje. Mam nadzieję, że to nam się udaje - tłumaczy trener Andrzej Andryszczyk. 

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. 

Foto: Teresin.pl

(B.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

Emanuel ZimnyEmanuel Zimny

1 0

Znakomite Mistrzostwa. Brawo Lena, brawo Andrzej - oby tak dalej i jeszcze szybciej :). Chłodna głowa to podstawa. Tak trzymajcie. 22:51, 20.02.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Chłód jak cholira.Chłód jak cholira.

0 0

Zimna głowa i gorące nogi. 23:11, 20.02.2021


REKLAMA
0%