Zamknij
REKLAMA

17-letni talent Unii Iłów w Wiśle Płock

21:26, 05.01.2021 | B.S
Skomentuj
REKLAMA

Dawid Szczepanik podpisał profesjonalny kontrakt z Wisłą Płock. 17-letni piłkarz był wypożyczony z Unii Iłów do drugiego zespołu Wisły Płock. We wtorek 5 stycznia kluby poinformowały o transferze definitywnym. Napastnik dał się już poznać sochaczewskiej publiczności nie tylko występami w Unii, ale także golem, którego w trwających rozgrywkach strzelił Bzurze Chodaków. 

Dotychczas, jak poinformował nowy klub Dawida Szczepanika, piłkarz przebywał na wypożyczeniu w Wiśle II Płock. Podpisana umowa obowiązuje do czerwca 2003 roku. Piłkarz może występować w ataku i na prawej stronie boiska. Jesienią stanowił o sile Wisły Płock U-19, gdzie był jednym z najskuteczniejszych strzelców. Poza tym zanotował 9 spotkań w drużynie Marka Brzozowskiego, z czego 5 w IV lidze, w której na swoim koncie ma już debiutanckie trafienie przeciwko Bzurze Chodaków. Dawid wpisał się na listę strzelców w 80 minucie meczu. 

- Dawid Szczepanik w lipcu został przesunięty do drugiego zespołu Wisły Płock z drużyny juniorów z rocznika 2003. Od początku bardzo ambitnie walczył o miejsce w składzie, dzięki czemu zagrał w 9 meczach, a była to jego pierwsza runda na poziomie seniorskim. Cały czas się rozwija, jest zdeterminowany i też z tego powodu jest już definitywnie naszym zawodnikiem, bo bardzo na niego liczymy - powiedział Marek Brzozowski, trener Wisły II Płock.

- Dawidowi, który mieszka na terenie naszej gminy dziękujemy za kilkuletnią grę w naszym klubie, a jednocześnie życzymy wielu sukcesów sportowych - poinformowała Unia Iłów. 

Co ciekawe piłkarz nadal trenuje indywidualnie z Tomaszem Trafalskim, szkoleniowcem Unii. Ciężka praca, zacięcie i gra w drużynach juniorskich dają efekty. Dawidowi życzy powodzenia i wyznaczania sobie śmiałych, ambitnych planów, które z takim zacięciem z pewnością zrealizuje. 

Foto: Wisła Płock

(B.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (5)

JWJW

6 0

Brawo i czekamy na występy na wiosnę w pierwszym składzie Narciarzy. Mamy już symboliczny akcenty w Ekstraklasie. Igor Sapała, który grał w Bzurze a obecnie robi furorę e Rakowie Częstochowa. Byli tacy kibice i obecni działacze, którzy śmieli się z jego gry a teraz On rządzi w Rakowie. 13:35, 06.01.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

SceptykSceptyk

1 2

Akurat o grze Sapały w Bzurze nie można powiedzieć nic dobrego.
Ale coś musi mieć bo rok później na Ł3 strselił Legii piękna bramke. 10:11, 07.01.2021


JWJW

3 0

Gdyby nic nie grał i niczym się nie wyróżniały to by nie przeszedł do Dolcana Ząbki który grał w I lidze i był w pierwszej 5 w tabeli. 10:18, 07.01.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

SceptykSceptyk

0 0

A w Bzurze wchodził z ławki...
Widocznie u Nas się na nim nie poznali. 13:10, 07.01.2021


JWJW

2 0

Nie dali rady go zatrzymać, z IV ligi do I? Nikt i nic nie zatrzyma w takiej sytuacji zawodnika. Popatrzeć na sytuację w jakiej był Lewandowski, w takiej Legii, tacy trenerzy, tacy łowcy talentów? 16:55, 07.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA