Zamknij
REKLAMA

Obostrzenia w sporcie. Kto wejdzie na basen i siłownię?

11:55, 20.10.2020 | B.S
Skomentuj
REKLAMA

Od soboty 17 października obowiązują nowe zasady korzystania z obiektów sportowych i tych przeznaczonych do rekreacji. Rząd wycofał się z całkowitego zamknięcia siłowni, basenów i sal treningowych na terenie całego kraju, który został podzielony na strefy czerwoną i żółtą. Kto może uczestniczyć w zajęciach sportowych i realizować swój plan treningowy? 

Wydarzenia sportowe nadal odbywają się bez udziału publiczności w całej Polsce - zarówno w strefie żółtej, jak i czerwonej. W zajęciach, wydarzeniach sportowych i szeroko rozumianym współzawodnictwie nie zmieniła się liczba uczestników i wynosi nie więcej niż 250 osób. Wyjątek od tej reguły stanowią pola golfowe, korty tenisowe, stajnie, stadniny, tory wyścigowe dla koni, infrastruktura sportów wodnych i lotniczych. Liczba ta nie dotyczy osób zajmujących się organizacją wydarzenia. 

Co z siłownią i basenem?

Z zakazu prowadzenia działalności wyłączone są baseny, siłownie, kluby i centra fitness, które:

działają w podmiotach wykonujących działalność leczniczą przeznaczonych dla pacjentów.

są przeznaczone dla osób uprawiających sport w ramach współzawodnictwa sportowego, zajęć sportowych lub wydarzeń sportowych,

są przeznaczone dla studentów i uczniów – w ramach zajęć na uczelni lub w szkole.

Wytyczne pozwalają na powrót do treningów sekcjom sportowym przygotowującym swoich podopiecznych do rywalizacji.

- Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sochaczewie informuje, że w związku ze zmianą wytycznych Ministerstwa Sportu pływalnia Orka wznawia działalność dla grupowego doskonalenia pływania, indywidualnej nauki pływania prowadzonej przez instruktorów zatrudnianych przez MOSiR, sekcji pływackich i aqua-aerobiku. Przypominamy, że zawieszone do odwołania zostają wejścia na basen dla klientów indywidualnych. Pozostałe obiekty MOSiR funkcjonują normalnie z zachowaniem środków ostrożności - poinformowała na antenie Radia Sochaczew Klaudia Selerska, kierownik obiektów sportowych MOSiR. 

Obowiązuje zakaz prowadzenia działalności usługowej związanej z poprawą kondycji fizycznej (ujętej w Polskiej Klasyfikacji Działalności w podklasie 96.04. – podklasa ta obejmuje: działalność usługową łaźni tureckich, saun i łaźni parowych, solariów, salonów odchudzających, salonów masażu itp. mającą na celu poprawę samopoczucia).

Sportowe kluby taneczne i szkoły tańca są wyłączone z zakazu prowadzenia działalności polegającej na udostępnieniu miejsca do tańczenia organizowanego w pomieszczeniach lub w innych miejscach o zamkniętej przestrzeni. 

W sporcie i codziennym życiu obowiązują te same zasady związane z zachowaniem minimalnego dystansu społecznego wynoszącego 1,5 m. Pamiętajmy o niezbędnej higienie i konieczności dezynfekowania dłoni. Wszystko ma na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się pandemii. O podstawowych zasadach, w tym o noszeniu maseczki w przestrzeni publicznej przypominają także sochaczewscy rugbiści: trener Orkana Maciej Brażuk i kapitan Bartłomiej Sadowski. 

Foto: RC Orkan Sochaczew

(B.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz