Zamknij
REKLAMA

Dwór Strzyżew z wyjątkową atrakcją. Bulodrom kilka kilometrów od Sochaczewa

23:33, 21.06.2020 | B.S
Skomentuj
REKLAMA

Dwór Strzyżew to malowniczo położone miejsce kilka kilometrów od Sochaczewa, która wita gości nie tylko urokliwym klimatem, ale także sportową atrakcją znaną z zachodniej i południowej Europy. W niedzielę 21 czerwca gospodarze obiektu otworzyli bulodrom, czyli boisko przeznaczone do gry w bule i petanque. To bardzo ciekawa forma integracji, rozrywki i rekreacji z nutą rywalizacji. 

Bule to gra zręcznościowa polegająca na rzucaniu cięższymi kulami w okolice mniejszej, drewnianej. Największą popularnością cieszy się w południowej Francji, gdzie przyciąga w miejscach publicznych, jak parki, skwery i boiska, tłumy chętnych w różnym wieku. Jest to dyscyplina nieolimpijska, rozgrywana między innymi w ramach World Games. 

- Szukaliśmy atrakcji, która będzie pasowała do tego miejsca i pozwoli je wyróżnić. Postanowiliśmy wybudować właśnie bulodrom i w ramach otwarcia rozegrać pokazową grę między mieszkańcami naszego powiatu, a członkami Klubu Integracji Europejskiej - tłumaczy Arkadiusz Grzegorczyk, współwłaściciel Dworu Strzyżew. - Gra nie jest skomplikowana. Choć każdy może grać to emocji jest wiele, przy rzutach, a także w momencie mierzenia odległości od tej mniejszej kuli. To ciekawa, fajna forma ruchu, warto spróbować własnych sił - dodaje Arkadiusz Grzegorczyk. 

Bulodrom, czyli przestrzeń do gry znajduje się na terenie Dworu Strzyżew, który znajduje się kilka kilometrów od Sochaczewa, tuż za Żelazową Wolą. To idealne miejsce na popołudniowy wypoczynek i spróbowanie zupełnie nowej formy rekreacji i rywalizacji.

(B.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

ŁukaszŁukasz

0 0

Widziałem grę w bule w kurortach Włoch i Chorwacji. Super, że będę mógł spróbować u nas 11:09, 22.06.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz