Zamknij
REKLAMA

Sezon piłkarski zakończony. Wielkie derby Sochaczewa po 12 latach!

23:47, 13.05.2020 | B.S
Skomentuj
REKLAMA

Decyzją Polskiego Związku Piłki Nożnej rozgrywki sezonu 2019/2020 IV ligi i klas niższych zostały zakończone. Drużyny utrzymują miejsca wywalczone w ostatnich rozegranych meczach. Choć nikt nie zanotuje spadku, to najlepsi awansują wyżej. To wspaniała wiadomość dla wszystkich miłośników sochaczewskiej piłki nożnej, którzy w nowym sezonie płockiej Klasy okręgowej będą mogli emocjonować się wielkimi derbami Bzury Chodaków z Orkanem Sochaczew! Pozostaje tylko jedno pytanie - kiedy rozpoczęcie nowego sezonu?

Treść oświadczenia zamieszczonego na stronie Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej nie pozostawia złudzeń. To koniec sezonu:

"Mając na uwadze przytoczone powyżej okoliczności faktyczne i prawne – Prezesi Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej wypracowali wspólne stanowisko o zakończeniu rozgrywek IV ligi i klas niższych oraz rozgrywek młodzieżowych prowadzonych przez Związki pomimo nierozegrania wszystkich zaplanowanych meczów, jednocześnie ustalając, iż jako kolejność drużyn w końcowych tabelach rozgrywek sezonu 2019/2020 przyjmuje się kolejność drużyn w tabeli po ostatniej rozegranej kolejce rozgrywek. Drużyny zajmujące miejsca premiowane awansem uzyskają awans do wyższej klasy. Po sezonie 2019/20 nie będzie natomiast spadków do niższych klas rozgrywkowych."

Tym sposobem awans z płockiej A-klasy do Klasy okręgowej wywalczyli piłkarze Orkana Sochaczew, którzy jesienią zachwycali i demolowali rywali. Zadowolenia ze swoich podopiecznych nie krył trener Józef Szajewski, który na antenie Radia Sochaczew chwalił drużynę

- Ja zawsze tym chłopcom mówiłem, że umiejętności mają na wyższą ligę. Pracując z nimi to wszystko się potwierdza. To drużyna na grę i walkę w Klasie okręgowej - mówi Józef Szajewski o swojej drużynie. - Jeśli chodzi o profil zawodników, ważne jest przygotowanie i technika, ale najważniejsza jest wydolność - dodaje trener.  

Orkan Sochaczew zakończył rozgrywki z dorobkiem 26 punktów w 11 meczach. Piłkarze przegrali tylko raz z Zorzą Szczawin Kościelny w IX kolejce.

W płockiej "okręgówce" na drużynę Józefa Szajewskiego czeka Bzura Chodaków, która zakończyła rywalizację w sezonie 2019/2020 na 4. miejscu z 23 punktami w 13 meczach i 6-punktową stratą do lidera Orła Goleszyn. Zespół Pawła Rzymowskiego także snuje ambitne plany, a postawa piłkarzy w niektórych meczach zdradzała potencjał drużyny. Celem jest awans do IV ligi, w której Bzura grała 3 lata temu. 

Co ciekawe, ostatnie mecze ligowe Orkana i Bzury miały miejsce w sezonie 2007/2008, gdy drużyny rywalizowały... Także w płockiej okręgówce. W XIII kolejce przy ul. Warszawskiej Bzura wygrała 0:1. W rewanżowym meczu w XXVIII kolejce padł remis 1:1. Ponowna rywalizacji sochaczewskich drużyn w jednej klasie rozgrywkowej z pewnością wzbudzi wiele emocji!

Z informacji przekazanych przez Mazowiecki Związek Piłki Nożnej mogą być zadowoleni piłkarze Unii Iłów, którzy do rywalizacji w "okręgówce" przystąpili w mocno odmłodzonym składzie i rozgrywki zakończyli na ostatnim miejscu. Dzięki decyzji organizatora rozgrywek unikną spadku. 

Kiedy rozpocznie się nowy sezon? Tego jeszcze nie wiadomo, choć rząd poinformował o kolejnym łagodzeniu obostrzeń

[ZT]53276[/ZT]

 

(B.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

trututututrutututu

2 0

Tera orkan pchamy 12:51, 25.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz