Zamknij
REKLAMA

Piłkarze Orkana zachwycali jesienią. Józef Szajewski wierzy w swoich zawodników

16:48, 04.04.2020 | B.S
Skomentuj
REKLAMA

Józef Szajewski, prezes i trener Orkana Sochaczew świetnie przygotował swoich podopiecznych do sezonu 2019/2020. Efektem wspólnej ciężkiej pracy jest pozycja lidera płockiej A-klasy z 6-punktową przewagą nad następną w tabeli drużyną Stegny Wyszogród. O swoich zawodnikach, przerwanym sezonie i piłkarskiej młodości opowiadał na antenie Radia Sochaczew w Magazynie Sportowym. 

Piłkarze mieli pojawić się boiskach w marcu lecz na rozpoczęcie rozgrywek będzie trzeba jeszcze poczekać, o czym pisaliśmy tutaj. Ze względu na zagrożenie epidemiologiczne ciężko wskazywać realny termin pozwalający na wznowienie rywalizacji sportowej.

- Dopisała nam aura, można było przygotowywać się na dworze. Chciałbym, żeby te rozgrywki się odbyły, były dokończone. Nigdy coś takiego wcześniej się nie zdarzyło. Moim zdaniem w najbliższym czasie rozgrywki się nie odbędą. Chciałbym, żebyśmy wznowili normalny sezon jesienią - mówi o obecnej sytuacji Józef Szajewski, prezes i trener Orkana Sochaczew.

Świetna postawa drużyny to efekt ciężkiej pracy. Jak podkreśla trener, zawodników Orkana stać na więcej.

- Ja zawsze tym chłopcom, seniorom Orkana mówiłem, że umiejętności to mają na wyższą ligę. Pracując z nimi to wszystko się potwierdza. mam nadzieję, że do okręgówki awansujemy, choć teraz rozgrywki są wstrzymane. jest to drużyna na grę i walkę w Klasie okręgowej - mówi Józef Szajewski o swojej drużynie. - Jeśli chodzi o profil zawodników, ważne jest przygotowanie i technika, ale najważniejsza jest wydolność - dodaje trener.  

Józef Szajewski, który obecnie pełni funkcję prezesa i trenera Orkana Sochaczew wcześniej był długo związany z Bzurą Chodaków. W swojej piłkarskiej karierze grał także między innymi w Żyrardowiance Żyrardów i Wiśle Płock. W Magazynie Sportowym Radia Sochaczew wspominał także boiskowe sytuacje, które najbardziej zapadły mu w pamięć. 

- Myślę, że to była najlepsza drużyna Legii. Choć przegraliśmy 0:4 to była satysfakcja zagrać z takimi zawodnikami na boisku. Najbardziej utkwiło mi w głowie, tak trochę śmiesznie, gdy grałem na pomocy to na moim skrzydle biegał Kusto. A że za bardzo nie dałem mu pograć to mnie wyzywał od gówniarzy - opowiada z uśmiechem Józef Szajewski.

Żyrardowianka Żyrardów, której barwy reprezentował obecny trener i prezes Orkana, w latach 70' rywalizowała w Pucharze Polski z wielką Legią Warszawa. W składzie stołecznej drużyny wystąpili między innymi Kazimierz Deyna, Lesław Ćmikiewicz, Paweł Janas, Włodzimierz Smolarek czy Marek Kusto. 

Orkan Sochaczew to lider płockiej A-klasy z dorobkiem 26 punktów w 11 meczach. Piłkarze przegrali tylko raz z Zorzą Szczawin Kościelny w IX kolejce. Cały wywiad dostępny jest na stronie Radia Sochaczew w zakładce sport

(B.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (4)

BzuraBzura

4 4

trener to musi mieć licencję !!! a ten nie ma !!! i tu jest problem.... a wszyscy cicho sza bo człowiek z nadania ratusza ... ! 00:24, 06.04.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

notaknotak

1 0

od lat, ten sam system .... 13:13, 07.04.2020


AdamAdam

1 2

"swoich" tak nie dawno swoich nazywał chłopaków z Bzury a teraz Orkan. Trener jak polityk tylko partie zmienia. Piłkarza serce zostaje w klubie a trener idzie tam gdzie więcej $$ i żeby mu się na koniec miesiąca zgadzało 06:14, 11.04.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ORKANORKAN

2 0

Oj boli serce boliiii Ha Ha 08:31, 22.04.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz