Halowy Turniej Deblowy w Teresinie. Sarnowski i Parśniak najlepsi

02:57, 20.02.2020 B.S Aktualizacja: 03:00, 20.02.2020

Jak co roku do tenisowej rywalizacji w hali Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Teresinie przystąpili debliści. Z 11 zgłoszonych par ostatecznie w Halowym Turnieju Deblowym zagrało 7. Najlepsi okazali się Zbigniew Sarnowski i Mateusz Parśniak, którzy w finale pokonali Huberta Koneckiego i Ryszarda Śliwińskiego 6:0. Mecze rozegrano w weekend 8-9 lutego.

Choć Zbigniew Sarnowski i Mateusz Parśniak wyszli z grupy na drugim miejscu, to w półfinale i finale imprezy pokazali dobrą formę i zasłużenie zdobyli najwyższe miejsce na podium.

W półfinałach nie zabrakło emocji. Ostatecznie Hubert Konecki i Ryszard Śliwiński pokonali Pawła i Bartka Staniaszków 6:2. Po drugiej stronie "drabinki" Kuba Załuski i Szymon Gawiński przegrali ze Zbigniewem Sarnowskim i Mateuszem Parśniakiem 5:7.

Obiekt Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji sprzyja zwycięzcom Halowego Turnieju Deblowego. Para Sarnowski i Parśniak niespełna miesiąc wcześniej rozegrała tu bardzo interesujące spotkanie w szczytnym celu z rodziną Stockingerów - Tomaszem oraz z jego synem Robertem, którzy włączyli się w charytatywne licytację na rzecz Mai Kapłon, mieszkanki Teresina. W tym przypadku także odnieśli zwycięstwo.

Organizatorami Halowego Turnieju Deblowego są Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Teresinie, Teresińskie Towarzystwo Tenisowe oraz Uczniowski Klub Sportowy "Smecz".