Zamknij
REKLAMA

Mistrzostwa świata w wędkowaniu na sucho. Zapraszamy na nietypowe zawody

10:06, 13.01.2020 | PS
Skomentuj
REKLAMA

Miłośników sportów nietypowych czeka w tym roku ciekawa impreza w naszej okolicy. W pobliskim Błoniu odbędą się w tym roku Mistrzostwa Świata Juniorów w Wędkarstwie Rzutowym.  Ta impreza zostanie rozegrana na Stadionie Miejskim w Błoniu im. Józefa Piłsudskiego od 16 do 19 lipca 2020 roku.

Miejsce zawodów wskazane jako stadion miejski nie jest błędne. Wędkarstwo rzutowe czyli tak zwany casting to dyscyplina polegająca nie na samym łowieniu ryb, a na precyzyjnym zarzucaniu wędki. Polega na rzucaniu lekką muszką lub ciężarkiem do celu, którym są tarcze. Oceniane są celność rzutu bądź odległość na jaką udało się dokonać rzutu. Konkurencje są rozgrywane osobno dla pań i panów i odbywają się w trzech kategoriach. W zależności od sprzętu, jakie jest do tego wykorzystywany dzielimy je na wędkarstwo rzutowe muchowe, spinningowe, multiplikatorowe.

Decyzja o organizacji Mistrzostw Świata Juniorów w Wędkarstwie Rzutowym została podjęta na Kongresie Sprawozdawczo Wyborczym Federacji ICSF (International Casting Sport Federation – Międzynarodowej Federacji Wędkarstwa Rzutowego), który odbywał się od 15 do 17 listopada 2019 roku w Wiedniu. O wyborze Błonia na miejsce rozgrywania zawodów zdecydowała udana prezentacja przedstawiona władzom związku, w której dobrze wypadła infrastruktura sportowa oraz baza noclegowa dla zawodników.  Organizatorzy mistrzostw otrzymali zapewnienie o udzieleniu odpowiedniego wsparcia od starosty powiatu warszawskiego zachodniego Jana Żychlińskiego oraz burmistrza Błonia Zenona Reszki.

(PS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

HalibutHalibut

1 0

Tylko w Socho, plaża bez możliwości kąpieli, wędkowanie bez wody ... absurdów ciąg dalszy :) 13:05, 13.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AtlantyckiAtlantycki

0 1

Zawsze możesz sie wyprowadzić. Zmienić pracę, wziąć kredyt i przede wszystkim możesz przestać gadać głupoty i siać nienawiść. 23:27, 13.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz