Zamknij

RC Orkan przegrywa z aktualnym mistrzem. W sobotę mecz z Łodzią

02:27, 14.10.2019 B.S Aktualizacja: 02:27, 14.10.2019
Skomentuj

Rugbiści Orkana rozpoczęli trudniejszą część sezonu. W sobotę o 17:30 sochaczewska drużyna stoczyła trudny mecz z aktualnym mistrzem Ekstraligi drużyną MKS Ogniwo Sopot i przegrała 34:13. W najbliższą sobotę do Chodakowa przyjedzie lider tabeli Master Pharm Łódź, który w tym sezonie imponuje bilansem 272-81. Mecz o 15:00. Czy Orkan powalczy o korzystny wynik?

W wypowiedziach przed sobotnim spotkaniem z drużyną z Sopotu czuć było respekt do rywala, choć jak pokazała pierwsza połowa Orkan nie ustępował przeciwnikom. Pierwsze punkty w meczu zdobyli zawodnicy Ogniwa, a wynik do przerwy nie faworyzował żadnej ze stron. Sędzia odgwizdał koniec połowy i 15:13 dla gospodarzy.

Rozpoczęcie drugiej części meczu zwiastowało dużo emocji. na początku piłkę posiadali zawodnicy Ogniwa, którzy dynamicznie przemieścili się w stronę pola punktowego Orkana. Sochaczewscy rycerze utrzymali koncentrację i po przejęciu piłki lewą stroną ruszyli w stronę pola gospodarzy. Kilka metrów dzieliło Orkan od zdobyczy punktowej, niestety rywalom udało się wrócić do obrony, uzupełnić formację i odeprzeć atak. Po 7 minutach dynamicznej gry obu drużyn, to gospodarze zaczęli zdobywać punkty i budować przewagę. Orkan zrywał się do walki ale niestety przeprowadzanych ataków nie udało zamienić się na zdobywane punty.

- Niestety nie udało się tego meczu wygrać. Do połowy byliśmy drużyną równorzędną. Niestety w drugiej połowie straciliśmy za dużo punktów. Zrobimy wszystko, by następne mecze wypadały dużo lepiej - powiedział na oficjalnym profilu RC Orkan Sochaczew Maciej Brażuk, kapitan drużyny.

- Dla mnie mecz z Orkanem to zawsze coś ważnego. Gram przeciwko swoim najlepszym przyjaciołom z dzieciństwa, ludziom, z którymi się wychowałem. Mecz był bardzo ciężki - powiedział najlepszy na boisku Mateusz Plichta reprezentujący barwy Ogniwa Sopot, a wcześniej Orkana Sochaczew.

Kolejny rywal także z czołówki - do Chodakowa przyjedzie aktualny lider tabeli Ekstraligi Master Pharm Łódź. Mecz już w najbliższą sobotę 19 października o 15:00 przy ul. Chopina 101.