Zamknij
REKLAMA

13-latka z UKS Filipides rewelacją półmaratonu w Błoniu!

13:56, 19.08.2019 | B.S
REKLAMA
Skomentuj

W niedzielę 18 sierpnia miłośnicy biegania stawili się tłumnie na starcie 9. Półmaratonu im. Janusza Kusocińskiego w Błoniu. Najlepsi okazali się zawodnicy z Ukrainy - Andzej Starzinskij i Valentyna Kiliarska. Rewelacją biegu była 13-letnia Eliza Galińska, która dobiegła na metę druga w kategorii kobiet! Czas zawodniczki trenującej w teresińskim UKS Filipides to 1:29:15!

Trasa była dobrze przygotowana i pozwoliła zawodnikom na osiąganie dobrych wyników. Eliza Galińska ruszyła mocno i przez większość biegu nie pozwalała Valentynie Kiliarskiej na zwiększenie przewagi. W końcówce nieco odpuściła ale kontrolowała sytuację i nie oddała rywalkom drugiego miejsca. Młoda zawodniczka UKS Filipides straciła do zwyciężczyni 2 minuty i 14 sekund, za to na metę w Borzęcinie dobiegła z prawie 4-minutową przewagą nad następną zawodniczką. To był rewelacyjny bieg z dużo bardziej doświadczonymi przeciwniczkami! 

Na wyniki mógł mieć upał, który na trasie dawał się we znaki zawodnikom podczas biegu na dystansie 21 km i 97 m. Chociaż tego typu imprezy przeznaczone są dla pełnoletnich biegaczy, to organizatorzy zrobili wyjątek i dopuścili 13-letnią Elizę Galińską. Przedstawiła ona pisemną zgodę rodziców na udział w wydarzeniu, a na trasie przez całą drogę towarzyszył jej na rowerze trener Andrzej Andryszczyk. 

- Półmaraton im. Janusza Kusocińskiego jest organizowany od wielu lat przez Powiat Warszawski Zachodni oraz gminy do niego należące. Start odbywa się tradycyjnie w Błoniu. Wydarzenie cieszy się dużym zainteresowaniem i przyciąga biegaczy nie tylko z Polski. Cieszę się, że ci, którzy startują podkreślają dobrą organizację całej imprezy - powiedział burmistrz Błonia Zenon Reszka. 

Do mety 9. Półmaratonu im. Janusza Kusocińskiego dotarło 444 zawodników, w tym 70 kobiet. Wygrał Ukrainiec Andzej Starzinskij z czasem 1:10:42, przed swoim rodakiem Pavlo Veretskim (1:12:24) i Danielem Mikielskim (1:16:06).

Zdjęcie pochodzi ze strony biegowe.pl. 

(B.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© tusochaczew.pl | Prawa zastrzeżone