Zamknij
REKLAMA

VI Bieg Cichociemnych już 16 czerwca

15:36, 12.06.2019 | B.S
REKLAMA
Skomentuj

W najbliższą niedzielę centrum Sochaczewa zapełni się miłośnikami sportu, którym nie jest straszne brodzenie w błocie i pokonywanie wymyślnych przeszkód. O takie zadbali organizatorzy VI Biegu Cichociemnych, który rozpocznie się o 9:45 w parku miejskim przy ul. Traugutta w Sochaczewie. Zawodnicy biegu przełajowego korytem i brzegiem Bzury wystartują w 4 turach. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął prezydent Andrzej Duda. 

Kilkuset uczestników niedzielnego VI Biegu Cichociemnych będzie rywalizować na dystansach 5, 10 i 14 km. Trasa z przeszkodami prowadzi ulicami miasta, a także brzegiem i korytem rzeki Bzury i jest w całości otaśmowana. Przekroczenie linii wyznaczonych przez taśmy oraz ominięcie lub nie pokonanie przeszkody skutkuje dyskwalifikacją zawodnika. Limit czasu na pokonanie trasy wynosi 4 godziny. Dla uczestników przewidziane są medale, natomiast najlepsi walczą o dyplomy i nagrody rzeczowe.

- Istotnym elementem jest właściwe przygotowanie kondycyjne i wytrzymałościowe. Chodzi o ogólną sprawność fizyczną ze względu na częste podbiegi i zbiegi, a także możliwość czołgania się czy brodzenia w błocie. Ten dystans 5 km jest dedykowany dla osób, które nie są w pełni przygotowane do biegu i mogą spokojnie tę trasę przejść. Najważniejsze, że będzie frajda i przygoda - mówi Sławomir Cypel, prezes UKS Dragon Fight Club Sochaczew i organizator VI Biegu Cichociemnych. 

Celem imprezy jest upamiętnienie "Cichociemnych - elity polskiej dywersji", a także popularyzacja biegania i promowanie zdrowego stylu życia w Polsce. Patronat nad wydarzeniem objęła także starosta Jolanta Gonta, burmistrz Piotr Osiecki, a także poseł na sejm RP Maciej Małecki. Organizatorami wydarzenia są UKS Dragon Fight Club, Fundacja Cichociemnych Spadochroniarzy Armii Krajowej, Fundacja Edukacji dla Bezpieczeństwa oraz Boruta MC Poland.

(B.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (3)

MarkMark

0 2

Znowu wszystko zniszczą barbarzyńcy. Fauna flora.? 08:58, 13.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


jurojuro

0 0

To jest tylko Twoje zdanie. To samo może powiedzieć druga strona.? 12:03, 13.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© tusochaczew.pl | Prawa zastrzeżone