Zamknij
REKLAMA

6 rocznica śmierci Sylwestra Rozdżestwieńskiego. Pamiętamy

21:32, 14.05.2019 | Redakcja
REKLAMA
Skomentuj

Dziś, 15 maja, mija sześć lat od śmierci niezastąpionego dziennikarza sportowego Sylwestera Rozdżestwieńskiego.

Sylwester Rozdżestwieński był nauczycielem, dziennikarzem, komentatorem sportowym, spikierem, a także trenerem. Był autorytetem dla wielu młodych sportowców, ale nie tylko. Najbardziej kojarzony był z komentowaniem i prowadzeniem imprez sportowych takich jak Europejskie Biegi Młodych Olimpijczyków czy Półmaraton w Łowiczu. Jednak Jego przygoda ze sportem rozpoczęła się w 1958 roku od gry w piłkę nożną, rok później zaczął uprawiać lekkoatletykę. Zdobył wiele nagród i medali między innymi tytuł mistrza Mazowsza juniorów w biegu na 800 metrów, zaś jako senior zdobył dwa medale na dystansach 400 i 800 metrów.

Sylwester Rozdżestwieński pasjonował się również tenisem stołowym. W swojej karierze reprezentował kluby: Czarnych Sochaczew, Orkana Sochaczew, Iskry Bolimów i LZS Gostynin. Największym sukcesem w tej dyscyplinie było zdobycie przez Niego Pucharu „Trybuny Mazowieckiej” w 1971 roku. Kilka lat później był mistrzem Polski niezrzeszonych nauczycieli oraz zwyciężył w Turnieju Instruktorów Harcerskich. Grał również w tenisa ziemnego, w latach 1975-1991 wygrał 17 turniejów w Sochaczewie i 5 poza miastem, a w 1986 roku został brązowym medalistą mistrzostw Polski Nauczycieli w kategorii powyżej 40 lat. Poza wymienionymi dyscyplinami grał jeszcze w siatkówkę i koszykówkę.

Należy dodać, że Sylwester Rozdżestwieński był również nauczycielem, dyrektorem Szkoły Podstawowej w Żukowie oraz dziennikarzem.Od początku związany z radiem, a także tygodnikiem "Echo Powiatu". Ze sportem był związany przez całe życie. Zmarł w trakcie transmisji meczu finałowego Ligi Europy.   

(Redakcja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© tusochaczew.pl | Prawa zastrzeżone