Zamknij
REKLAMA

6 rocznica śmierci Sylwestra Rozdżestwieńskiego. Pamiętamy

21:32, 14.05.2019 | Redakcja
Skomentuj
REKLAMA

Dziś, 15 maja, mija sześć lat od śmierci niezastąpionego dziennikarza sportowego Sylwestera Rozdżestwieńskiego.

Sylwester Rozdżestwieński był nauczycielem, dziennikarzem, komentatorem sportowym, spikierem, a także trenerem. Był autorytetem dla wielu młodych sportowców, ale nie tylko. Najbardziej kojarzony był z komentowaniem i prowadzeniem imprez sportowych takich jak Europejskie Biegi Młodych Olimpijczyków czy Półmaraton w Łowiczu. Jednak Jego przygoda ze sportem rozpoczęła się w 1958 roku od gry w piłkę nożną, rok później zaczął uprawiać lekkoatletykę. Zdobył wiele nagród i medali między innymi tytuł mistrza Mazowsza juniorów w biegu na 800 metrów, zaś jako senior zdobył dwa medale na dystansach 400 i 800 metrów.

Sylwester Rozdżestwieński pasjonował się również tenisem stołowym. W swojej karierze reprezentował kluby: Czarnych Sochaczew, Orkana Sochaczew, Iskry Bolimów i LZS Gostynin. Największym sukcesem w tej dyscyplinie było zdobycie przez Niego Pucharu „Trybuny Mazowieckiej” w 1971 roku. Kilka lat później był mistrzem Polski niezrzeszonych nauczycieli oraz zwyciężył w Turnieju Instruktorów Harcerskich. Grał również w tenisa ziemnego, w latach 1975-1991 wygrał 17 turniejów w Sochaczewie i 5 poza miastem, a w 1986 roku został brązowym medalistą mistrzostw Polski Nauczycieli w kategorii powyżej 40 lat. Poza wymienionymi dyscyplinami grał jeszcze w siatkówkę i koszykówkę.

Należy dodać, że Sylwester Rozdżestwieński był również nauczycielem, dyrektorem Szkoły Podstawowej w Żukowie oraz dziennikarzem.Od początku związany z radiem, a także tygodnikiem "Echo Powiatu". Ze sportem był związany przez całe życie. Zmarł w trakcie transmisji meczu finałowego Ligi Europy.   

(Redakcja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz