Zamknij
REKLAMA

XIV Bieg Papieski 2018 w Sochaczewie

12:46, 09.10.2018 | J.L
REKLAMA
Skomentuj

- Każdy, kto chciałby wziąć udział w swego rodzaju pielgrzymce biegowej ku pamięci pontyfikatu Jana Pawła II, a przy okazji przyczynić się do promowania zdrowego stylu życia, może się do nas zgłosić – mówi Krzysztof Werłaty, prezes Stowarzyszenia Na Rzecz Sportu i Rekreacji „Razem i Sprawnie” oraz dyrektor SP3 w Sochaczewie.

 

Co roku Stowarzyszenie na Rzecz Sportu i Rekreacji „Razem i Sprawnie” organizuje bieg papieski. Bieg ma już swoją historię, ponieważ przed nami jego czternasta edycja. Na przestrzeni lat uczestników systematycznie przybywało, tak że z 30 biegaczy w pierwszych edycjach, ich liczba urosła do 300.

Jak mówi Krzysztof Werłaty, prezes Stowarzyszenia Na Rzecz Sportu i Rekreacji „Razem i Sprawnie” oraz dyrektor SP3 w Sochaczewie:

- Każdy, kto chciałby wziąć udział w swego rodzaju pielgrzymce biegowej ku pamięci pontyfikatu Jana Pawła II, a przy okazji przyczynić się do promowania zdrowego stylu życia, może się do nas zgłosić. W biegu wszyscy są zwycięzcami, bo każdy uczestnik otrzymuje pamiątkowy medal. Są jednak nagrody szczególne dla pierwszych miejsc oraz najliczebniejszej grupy zorganizowanej i w kategorii najmłodszego oraz najstarszego uczestnika biegu.

Długość trasy to 4700 metrów. Trasa rozpoczyna się przy kościele w Chodakowie, kończy przy pomniku Jana Pawła II na placu Kościuszki. Zapisy są możliwe w sekretariacie biegu w dniu zawodów. Start biegu 14 października o 13.15.

 

Na zdjęciu ubiegłoroczne zwyciężczynie w kategorii kobiet. Najlepsza okazała się niespełna 11-letnia Eliza Galińska z Pruszkowa.

(J.L)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© tusochaczew.pl | Prawa zastrzeżone