Zamknij

Szybki internet w Gminie Rybno: ruszyła inwestycja

08:23, 26.02.2025 Aktualizacja: 09:24, 26.02.2025

18 lutego br. w Szkole Podstawowej z Oddziałami Przedszkolnymi w Rybnie im. Zygmunta Pruskiego odbyło się spotkanie z przedstawicielami firmy Net-ARN, radnymi, sołtysami, mieszkańcami oraz pracownikami Urzędu Gminy, podczas którego został omówiony projekt budowy szerokopasmowej sieci światłowodowej w gminie Rybno.

[FOTORELACJA]15298[/FOTORELACJA]

W ramach środków z Krajowego Planu Odbudowy na terenie Gminy Rybno planowana jest budowa sieci światłowodowej, która obejmie 554 adresy objęte dofinansowaniem.

- Mogę śmiało potwierdzić, że w ubiegłym tygodniu rozpoczęliśmy realizację projektu budowy szerokopasmowej sieci światłowodowej na terenie gminy Rybno. Inwestycja, finansowana przez firmę Net-ARN Sp. z o.o. oraz dotacje Unii Europejskiej w ramach Krajowego Planu Odbudowy, obejmuje początkowo 554 adresy. Firma planuje jednak rozszerzyć projekt ze środków własnych, aby dotrzeć z siecią do jeszcze większej liczby adresów w gminie. Inwestycja ta ma na celu zapewnienie szybkiego i stabilnego Internetu dla mieszkańców naszej gminy Szybki i stabilny Internet to szansa na lepszą pracę, naukę online oraz rozwój lokalnych przedsiębiorstw. Realizacja inwestycji potrwa do sierpnia 2026 roku, a na mapach można już zobaczyć, które miejscowości zostały objęte projektem -

– zaznacza wójt Damian Jaworski, który nie ukrywa zadowolenia z rozpoczęcia ważnej dla społeczności kolejnej inwestycji. Na chwilę obecną prace prowadzone są w miejscowościach Cypriany, Aleksandrów oraz Nowa Wieś. Już wkrótce rozpoczną się w pozostałych miejscowościach gminy Rybno 

Miejscowości objęte projektem w gminie Rybno to: Aleksandrów, Bronisławy, Cypriany, Ćmiszew Rybnowski, Ćmiszew-Parcel, Erminów, Jasieniec, Józin, Kamieńszczyzna, Karolków Rybnowski, Ludwików, Nowa Wieś, Nowy Szwarocin, Rybionek, Rybno, Sarnów, Stary Szwarocin, Wężyki. Realizacja projektu potrwa do sierpnia 2026 roku.

Firma Net-ARN zainteresowana jest doprowadzeniem sieci światłowodowej do każdej posesji znajdującej się na terenie gminy Rybno.

Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 22 690 04 00 kontaktując się z firmą Net-ARN.

Poniżej link do strony zawierający informacje na temat projektów z KPO realizowanych przez firmę Net-ARN z Warszawy oraz interaktywną mapę umożliwiającą składanie zapotrzebowania na usługi internetowe dla wybranego adresu. https://net-arn.pl/projekty-kpo/

- W razie pytań, jak zawsze służę pomocą – zachęcam do kontaktu osobistego lub telefonicznego -

- dodaje Wójt Gminy Rybno Damian Jaworski.

(UG Rybno)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
0%