Na pewno nie każdy wie, a bardzo możliwe, że wielu chciałoby skorzystać. Szpital Powiatowy w Sochaczewie ma w swojej „ofercie” kriolezję. To stosunkowo mało inwazyjna metoda leczenia bólu za pomocą niskich temperatur. Placówka jest w stanie wykonać 10 takich zabiegów dziennie.
[WIDEO]915[/WIDEO]
Szpital Powiatowy w Sochaczewie wykonuje zabiegi kriolezji. Co to takiego?
- Kriolezja jest mało inwazyjnym zabiegiem leczenia dolegliwości bólowych, związanych najczęściej z chorobą zwyrodnieniową. Głównie w szpitalu wykonywane są zabiegi kriolezji przy dolegliwościach związanych z chorobą zwyrodnieniową kręgosłupa, wszystkich jego odcinków, także chorobą zwyrodnieniową stawów, jak zespół zwyrodnieniowy barku, zmiany zwyrodnieniowe stawów kolanowych. Pacjent przed zabiegiem nie musi się przygotowywać w jakiś specjalny sposób. Powinien być oczywiście zdrowy, nie bezpośrednio po przebytej infekcji czy antybiotykoterapii –
- wyjaśnia Mateusz Skomorowski z oddziału chirurgii urazowo – ortopedycznej w szpitalu.
Kriolezja wykonywana jest w warunkach sali zabiegowej czy operacyjnej. Pacjent bezpośrednio przed zabiegiem jest przygotowywany przez zespół operacyjny.
- Zabieg polega na wprowadzeniu w okolice zmian zwyrodnieniowych kręgosłupa czy stawów w znieczuleniu miejscowym sondy, która w bezpośredniej bliskości nerwu powoduje jego zamrożenie i przecięcie drogi prowadzenia bodźców bólowych. Jest to procedura mało bolesna, nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi zabiegami po zabiegu i, co podkreślam, może być wykonana u wszystkich zdrowych pacjentów.
Szpital Powiatowy w Sochaczewie jest w stanie wykonać do 10 kriolezji w ciągu dnia.
3 0
Czy trzeba mieć skierowanie od lekarza rodzinnego, czy innej specjalizacji? To podstawowe pytanie ale brak w artykule info! Ach ci dziennikarze....
2 0
Kiedy będą w szpitalu robione zabiegi zaćmy, jaskry ? Starsze osoby muszą się tułać do Wawy, Skierniewic, Łodzi.Wiele osób czeka na rozszerzenie zakresu usług w szpitalu.