Zamknij

Podnosi się stan Bzury i Wisły w naszym regionie

07:55, 12.02.2024 K.Ż Aktualizacja: 09:20, 12.02.2024
Skomentuj UG Młodzieszyn UG Młodzieszyn

Trudna sytuacja hydrologiczna w naszym regionie. Zgodnie z komunikatami IMGW na rzece Wiśle zostały przekroczone stany alarmowe na odcinku Wyszogród – Kępa Polska. W powiecie płockim, z uwagi na przybór Wisły, obowiązuje pogotowie przeciwpowodziowe. Zostało ono wprowadzone do odwołania dla miast i gmin Wyszogród, Bodzanów, Gąbin oraz gmin Mała Wieś, Słupno, Słubice i Nowy Duninów. W związku z podniesionym stanem wód, sytuacje monitoruje sochaczewska policja wraz z innymi służbami.

[FOTORELACJA]13521[/FOTORELACJA]

Sytuacja hydrologiczna w naszym regionie nadal niestabilna. Zgodnie z komunikatami IMGW hydrologicznymi na rzece Wiśle zostały przekroczone stany alarmowe na odcinku Wyszogród – Kępa Polska. Służby gmin Młodzieszyn i Iłów oraz straż pożarna monitorują sytuację. W siedmiu gminach powiatu płockiego obowiązuje alarm przeciwpowodziowy.

- Służby gminne, druhowie Ochotniczych Straży Pożarnych prowadzą ciągły monitoring rzeki Wisły i Bzury na odcinku terenu gminy Młodzieszyn. W przypadku zmian stanu wód i ewentualnego zagrożenia będziemy Państwa na bieżąco informować o sytuacji hydrologicznej gminy –

- informuje wójt gminy Młodzieszyn Monika Pietrzyk.

Stan wody w Wiśle dziś wynosi 561 cm, przy stanach ostrzegawczym 500 i alarmowym 550 cm.  Stan wody Bzury na wodowskazie w Żukowie wynosi dziś 304 cm przy stanach: ostrzegawczym 300 cm i alarmowym 350 cm.

Sytuację w gminie Iłów monitoruje wójt Jan Kraśniewski. Wczoraj wodowskaz w Arciechowie wskazywał 510 cm, a więc na granicy na granicy stanu alarmowego

- Dzisiaj stan Wisły nieco wyższy, ale cały czas na granicy alarmowego - 

- informuje wójt gminy Iłów Jan Kraśniewski.

Aktualny stan na wodowskazie w Arciechowie. 

(K.Ż)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%