Zamknij

Szuflada 2024: zapraszamy amatorów do udziału w konkursie literackim

14:16, 30.01.2024 JL Aktualizacja: 14:52, 31.01.2024
Skomentuj foto: UG Teresin foto: UG Teresin

Teresiński Ośrodek Kultury zaprasza do udziału w konkursie literackim o zasięgu powiatowym „Szuflada”. To IV edycja konkursu dla osób piszących do tytułowej „szuflady”.

Każdy, kto lubi pisać, robi to amatorsko i chciałby się sprawdzić w tym zakresie, może wziąć udział w teresińskiej Szufladzie. Wiek nie ma znaczenia, preferowana forma literacka także. Zgłoszenia można przesyłać do 10 lutego na adres mailowy: [email protected] bądź składać je osobiście w sekretariacie TOK-u. Finał odbędzie się w niedzielę 3 marca.

- Oceniamy pomysły na teksty, to, w jaki sposób zostały napisane, o czym mówią i co autorzy chcieli przez nie przekazać. Nasi jurorzy dostają teksty anonimowe, żeby nie sugerowali się nazwiskami autorów. Jest to więc całkowicie obiektywna ocena –

- mówi Katarzyna Rospędowska.  

A jurorami będą tradycyjnie: Jolanta Sosnowska – wieloletnia redaktorka Ziemi Sochaczewskiej, Tomasz Daczko – redaktor naczelny Prosto z gminy, Joanna Cieśniewska – autorka piosenek, instruktorka śpiewu w TOK oraz Natalia Fijewska-Zdanowska – wieloletnia instruktorka TOK, reżyserka i dramatopisarka.

-  Zazwyczaj otrzymujemy wiersze, jest dużo opowiadań, ale pojawiają się też reportaże, felietony. Mieliśmy  tekst piosenki, a rok temu pojawił się nawet tekst dramatyczny i mam nadzieję, że będzie ich coraz więcej. Ubiegła edycja konkursu była najobfitsza pod względem liczby uczestników, chcielibyśmy, żeby i tym razem padł rekord –

- dodaje Katarzyna Rospędowska.

Do wygrania vouchery, statuetki oraz pióra.

(JL)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%