Szansa na poprawę bezpieczeństwa na skrzyżowaniu w Piorunowie na DK 92 w gminie Błonie. To z jednej strony powód do radości dla mieszkańców, a z drugiej – obawy przed korkami, które w tamtym miejscu i tak przecież występują.
Wybrano wykonawcę sygnalizacji świetlnej i oświetlenia przejść dla pieszych w Piorunowie na skrzyżowaniu DK 92 z ulicą Purzyckiego. Zadanie opiewające na kwotę ponad 2,2 mln zł zostanie wykonane przez firmę InQubator w drugiej połowie przyszłego roku. Mimo że rozwiązanie poprawi bezpieczeństwo, burmistrz Błonia Zenon Reszka ma mieszane uczucia względem inwestycji, za którą odpowiada Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.
- Naszym zdaniem to skrzyżowanie powinno zostać przebudowane dosyć mocno o prawo- i lewoskręty, a z dokumentacji to nie wynika. Mówi się tylko o światłach, a my nie do końca wiemy, jak one zostaną zamontowane, bo w naszej ocenie, bez przebudowy skrzyżowania ciężko będzie je zamontować, mając na uwadze związane z tym przepisy. Niewątpliwie sygnalizacja świetlna poprawi bezpieczeństwo, niestety nie zlikwiduje korków na tym skrzyżowaniu, a może je jeszcze pogłębić –
- mówi burmistrz Reszka. Sam widziałby inne rozwiązanie, ale to nie zyskało akceptacji GDDKiA.
- Sygnalizacja nie daje takiej przepustowości jak rondo, o które postulowaliśmy od kilku lat. GDDKiA jako organ zarządzający, odpowiedziała nam jednak, że nie widzi tu możliwości zbudowania ronda i zaproponowała światła. Mamy obawy czy nie spowodują one zwiększenia korków na tym skrzyżowaniu, ale będziemy to obserwować. –
- dodaje burmistrz Błonia.
Głosy mieszkańców także są podzielone. Kwestia poprawy bezpieczeństwa jest bezsprzeczna, jednak padają jednocześnie kontrargumenty odnoście rosnącej liczby magazynów przy jednoczesnym niedostosowaniu dróg do wzmożonego ruchu.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz