Zamknij

Sportowy Sochaczew: kosztowna inwestycja z zaplanowanym finansowaniem

15:33, 29.11.2023 MF Aktualizacja: 15:43, 29.11.2023
Skomentuj

Koncepcja ścieżki rowerowej wzdłuż torów kolejki wąskotorowej, wodny plac zabaw przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji  oraz Sportowy Sochaczew to nowe zadania inwestycyjne, jakie pojawiły się w Wieloletniej Prognozie Finansowej Miasta Sochaczew. Stosowną uchwałę podjęto na sesji w środę 29 listopada.

Podczas sesji rady miasta w środę 29 listopada radni zdecydowali o wprowadzeniu zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej. Wynikały one między innymi z wprowadzenia zupełnie nowych zadań inwestycyjnych. Uchwałę przedstawiła skarbnik Jolanta Brzóska.

Jedna z trzech nowych inwestycji to Kolej na Rower – tu założono, że w latach 2024 i 2025 powstanie koncepcja i dokumentacja projektowo – kosztorysowa ścieżki rowerowej.

- To ścieżka, która ma powstać od ul. Głowackiego do ronda przy ul. Chodakowskiej i Mostowej gównie wzdłuż torów kolejki wąskotorowej –

- mówiła skarbnik Brzóska.

Koszt opracowania koncepcji to 210 tysięcy złotych, które miasto planuje wydać wyłącznie z własnego budżetu.

Dwie pozostałe inwestycje powstaną w oparciu o dotację z Polskiego Ładu. To Wodny Plac Zabaw, jaki samorząd planuje stworzyć przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji, tu łączny koszt wynosić ma w sumie prawie 2,5 miliona złotych.

Zdecydowanie najdroższą inwestycją, zaplanowaną do realizacji w latach 2024 – 2026, jest Sportowy Sochaczew. W jego ramach rewitalizacji poddany zostanie stadion w Chodakowie, wykonany też zostanie drugi etap przebudowy stadionu przy Warszawskiej. Koszt tej inwestycji to w sumie blisko 35 milionów złotych, w większości pozyskanych z Polskiego Ładu.

Właśnie tę promesę z Polskiego Ładu radni opozycyjnych klubów uznali za niepewną i to z tego między innymi z tego powodu wstrzymali się od głosu przy głosowaniu zmian w WPF.

(MF)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(5)

jad kiełbasianyjad kiełbasiany

6 2

burmistrz powinien otworzyć sklep z wędlinami bo mu się te kiełbasy wyborcze zaśmiardną. 21:18, 29.11.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

reo

EmerytkaEmerytka

5 2

Dla mieszkañcow powinny być obniżki kosztów życia w Sochaczewie tj,cen ciepła,wody,śmieci,podatków, 03:19, 30.11.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

YyYy

3 1

A kiedy poprawcie komunikację miejską ? 08:18, 30.11.2023

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

LolaLola

2 1

JAK ZKM ZBIERZE WIECEJ KAR PO 170ZL Z PŁATNEGO PARKOWANIA OD KAZDEGO SPOŻNIALSKIEGO KIEROWCY KORZYSTAJACEGO W TYM MIESCIE Z PP BEZ WAŻNEGO BILECIKA !!! 08:31, 30.11.2023


LolaLola

3 2

MOZE DOSYC JUZ TYCH IGRZYSK I ZABAWY ,A BURMISTRZ Z RADNYMI POWINNI ZAJAC SIE TERAZ TYM, JAK OBNIZYĆ KOSZTY BYTOWE MIESZKANCOW !!!BO PLACIMY JUZ PODATKI OD PODATKOW I KARY !!! I NIE WIEM ILE JESZCZE WYTRZYMAJA TE NASZE KREGOSŁUPY !!A DO TEGO BURMISTRZ I RADNI MUSZA JAK NAJSZYBCIEJ PRZEGŁOSOWAĆ I WYKRESLIC Z REGULAMINU PŁATNEGO PARKOWANIA OSTATNIE ZDANIE ,GDZIE KTOS KTO SPOŻNIŁ SIE Z DOPŁATA OPŁATY PARKOMATU ZA POSTOJ BO NP. BYŁ U LEKARZA CZY W APTECE CZY SADZIE ,MA W REGULAMINIE 3DNI NA WPŁATE TEJ KARY ,A TAK NAPRAWDE TO JEDEN !!BO DWA DNI SIE TA WPLATA KSIEGUJE !!A POTEM DO MIESZKANCOW PRZYCHODZA KOLEJNE UPOMNIENIA I KARY ,ZE TA WPŁACONA KARA SIE ZAKSIEGOWALA W BANKU SPOŁDZIELCZYM PO TERMINIE !!W STOLICY MAJA 7DNU NA ZAPLACENIE KARY ,W PŁOCKU TEZ 7DNI !!A U NAS MIESZKANCY SA BEZCZELNIE ROBIENI W GLABA PRZEZ BURMISTRZA I ZKM.TO PO CO SA TE WASZE SZYBKIE APLIKACJE PP!!JAK SKRUSZONY MIESZKANIEC ZAPLACI PRZEZ BANKOWA APLIKACJE MOBILNA KARE TO BANK SPOLDZIELCZY KSIEGUJECIE TA KARE 1-2DNI I WPEDZA TO KIEROWCOW W KOLEJNE UPOMNIENIA I KARY .A W REGULAMINIE PISZECIE, ZE SPOŻNIALSKI MA NA ZAPŁACENIE KARY DWA DNI Z DZISIEM,CZYLI DE FACTO TRZY DNI !!TO W KONCU MA TE TRZY DNI !!!CZY NIE MA ,BO TAK NAPRAWDE MA TYLKO JEDEN !!!ZA TE PUŁAPKE W REGULAMINIE PP NA KIEROWCACH I MIESZKANCACH TO ODPLACIMY SIE PRZY URNACH WYBORCZYCH NA WIOSNE ,BO TA PUŁAPKA DOTYCZY CO DRUGIEGO KIEROWCY I MIESZKANCA SOCHACZEWA KORZYSTAJACEGO Z PLATNEGO PARKOWANIA W TYM MIESCIE !!DOSYC
JUZ MOZE TEJ PUŁAPKI PP I WPEDZANIA NAS MIESZKANCOW W KOLEJNE KŁOPOTY I PROBLEMY FINANSOWE !!TO ZDANIE O KSIEGOWANIU SIE KARY POWINNO BYC JUZ DAWNO WYKREŚLONE Z REGULAMINU PP! BO TO JEST DRANSTWO !!. 08:20, 30.11.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%