Zamknij

Niebieska Gwiazdka połączy dwie gminy, wraca prestiżowy koncert

13:45, 29.11.2023 JL Aktualizacja: 14:33, 29.11.2023
Skomentuj

Dobrze znana mieszkańcom gminy Teresin, i nie tylko, Niebieska Gwiazdka w tym roku wychodzi poza granice powiatu sochaczewskiego, a konkretnie do gminy Błonie. Obydwa te tereny łączy ze sobą postać mł. asp. Anny Opęchowskiej – Ciak, inicjatorki i organizatorki akcji, która mieszka w gminie Teresin, wcześniej była tu także dzielnicową, a od niedawna pracuje w błońskim komisariacie policji. W praktyce oznacza to, że w tym roku Niebieska Gwiazdka dotrze do mieszkańców obydwu gmin.

XI edycja Niebieskiej Gwiazdki w tym roku będzie wyglądać nieco inaczej niż zwykle. Z pewnością prestiżu doda jej koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Komendy Głównej Policji. Takie koncerty były swego czasu tradycją Niebieskiej Gwiazdki, jednak przerwała je pandemia. Zwykle organizowano je na finał akcji, jednak tym razem występ ją zainauguruje.

- Koncert odbędzie się w sobotę 2 grudnia o godzinie 12.00 w Centrum Kultury w Błoniu. Jest to niecodzienna okazja do zobaczenia orkiestry policyjnej na żywo. Te koncerty, które odbywały się w gminie Teresin z reguły gromadziły wielu gości. Brakowało miejsc siedzących, były owacje na stojąco i bisy. Tym razem wysłuchamy głównie utworów rozrywkowych, choć pojawi się też nawiązanie do zbliżających się świąt –

- mówi mł. asp. Anna Opęchowska – Ciak.

Wstęp na koncert jest wolny. W jego trakcie będzie można przynosić dary dla osób potrzebujących z gminy Teresin i Błonie: żywność trwałą, słodycze, środki higieniczne, artykuły szkolne, zabawki. Pojawi się też puszka, do której będzie można wrzucać pieniądze na zakup sprzętu AGD, opału czy innych rzeczy dla rodzin objętych akcją.

- Myślę, że pomaganie mamy w sercu i każdy chciałby pomagać, ale nie zawsze ma takie możliwości. Może nie zawsze wie komu pomóc i w jaki sposób, dlatego zachęcam do wzięcia udziału w koncercie, jak i całej akcji. Okres przedświąteczny to dobra okazja do tego, by wesprzeć innych –

- mówi policjantka.

Magazyn Niebieskiej Gwiazdki tak jak w roku ubiegłym będzie się mieścił w świetlicy w Masznie. Dary można też przynosić do komisariatu policji w Błoniu. Zostaną one przekazane najbardziej potrzebującym osobom.

- Z Niebieskiej Gwiazdki może skorzystać osoba w trudnej sytuacji życiowej. Czasami to jakiś wypadek w rodzinie, niepełnosprawność, a czasami ktoś po prostu znajdzie się na zakręcie życia. Zdarzały się osoby, które nie miały za co wykupić lekarstw, opłacić prądu, by włączyć lampki na choince. Mimo że na przestrzeni jedenastu edycji widziałam wiele, wciąż mnie zaskakuje, w jak trudnych warunkach niektórzy żyją i choć mogłoby się wydawać, że gorzej być nie może, co roku okazuje się, że jednak może –

- mówi mł. asp. Anna Opęchowska-Ciak.

XI edycję Niebieskiej Gwiazdki wspierają policjanci z komisariatu w Błoniu, wolontariusze, stowarzyszenie Impuls oraz gmina Błonie. Pomóc może każdy, do czego zachęcamy.

(JL)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%