Zamknij

Spotkanie z Ałbeną Grabowską, autorką Stulecia Winnych

12:46, 29.11.2023 JL Aktualizacja: 13:47, 29.11.2023
Skomentuj foto: Centrum Kultury Gminy Ustka foto: Centrum Kultury Gminy Ustka

W najbliższą sobotę w bibliotece w Szymanowie odbędzie się spotkanie z Ałbeną Grabowską, autorką m.in. Stulecia Winnych.

2 grudnia w szymanowskiej filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Teresinie odbędzie się spotkanie autorskie z Ałbeną Grabowską, która zasłynęła sagą Stulecie Winnych.

- Ałbena Grabowska debiutowała w 2011 roku książką „Tam, gdzie urodził się Orfeusz”, którą pisała dla swoich dzieci – by przybliżyć im bułgarskich przodków i kulturę regionu Rodopów. Od tego czasu napisała ponad 20 książek, z których największą popularność zyskała saga „Stulecie Winnych”. Jej ekranizacja gromadziła przed ekranami ponad 3-milionową widownię –

- czytamy na stronie GBP w Teresinie.

Ałbena Grabowska zgrabnie porusza się między różnymi gatunkami – od książek dla dzieci, przez fantasy dla młodzieży po powieści obyczajowe, kryminały czy książki sensacyjne.

Autorka prywatnie jest córką Polaka i Bułgarki. Jak pisze na swojej stronie internetowej, jej imię oznacza „kwitnącą jabłoń i nie jest pseudonimem literackim”. Ałbena Grabowska mieszka w podwarszawskim Brwinowie, jest praktykującą neurolożką.

Wstęp na spotkanie jest wolny. Start 2 grudnia o 14.00 w bibliotece przy ul. Szkolnej 25 w Szymanowie.

(JL)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%