Zamknij

O naborze do policji w Rybnie, zapraszamy na spotkanie

10:00, 19.11.2023 UG Rybno Aktualizacja: 10:45, 20.11.2023

W najbliższą środę, 22 listopada, w godzinach 17:00-19:00 zapraszamy wszystkich chętnych, zainteresowanych służbą w Policji na spotkanie informacyjne, które odbędzie się w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Rybno. Podczas spotkań policjanci odpowiedzą na nurtujące kandydatów pytania dotyczące naboru, omówią całą procedurę rekrutacyjną oraz przygotują niezbędne dokumenty.

Przypominamy, kto może pełnić służbę w policji: obywatel Polski o nieposzlakowanej opinii, nieskazany prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe, korzystający z pełni praw publicznych, posiadający co najmniej średnie wykształcenie lub średnie branżowe, posiadający zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych, podległych szczególnej dyscyplinie służbowej, której gotów jest się podporządkować, dający rękojmię zachowania tajemnicy stosownie do wymogów określonych w przepisach o ochronie informacji niejawnych.

- To już drugie spotkanie. Pierwsze odbyło się pod koniec września br. Zachęcam w imieniu własnym i policji osoby zainteresowane do udziału w spotkaniu. Może ktoś spełnia wymagania, szuka pracy albo zastanawia się nad zmianą zatrudnienia – mówi Damian Jaworski, wójt gminy Rybno.

 Warto przypomnieć, że 28 września br. w Kancelarii Notarialnej w Sochaczewie został podpisany akt notarialny przekazania przez gminę w drodze darowizny na rzecz Skarbu Państwa – Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu, prawa własności niezabudowanej nieruchomości gruntowej położonej przy ulicy Aleja Kasztanowa 14 w miejscowości Rybno pod budowę nowego Posterunku Policji w Rybnie.

Nowy Posterunek Policji zostanie wybudowany na terenie gminy Rybno w 2024 roku. Policjanci będą bliżej mieszkańców, a przede wszystkim bliżej ich problemów. To bardzo dobra wiadomość dla nas wszystkich, bo poprawa bezpieczeństwa to cel każdego z nas.

/komentarze wyłączone na prośbę autora artykułu - UG Rybno/

(UG Rybno)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%