Zamknij

Olimpiada Seniora, w tym roku parada postaci filmowych skradła show

13:54, 16.11.2023 K.Ż Aktualizacja: 13:37, 17.11.2023
Skomentuj

W czwartek 16 listopada na hali MOSiR przy ulicy Kusocińskiego zrobiło się gwarnie i kolorowo. A wszystko to za sprawą Olimpiady Seniorów, którą już po raz dziewiąty zorganizował Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sochaczewie. W tym roku dopisała frekwencja, a do rywalizacji zgłosiło się aż dziewięć drużyn. Nie zabrakło akcentów sportowych, gier zespołowych, karaoke i barwnej parady, której motywem przewodnim były postacie filmowe. Tak jak we wcześniejszych edycjach, czas zgromadzonym umilała teresińska kapela. W tym roku seniorzy mogli skorzystać z zabiegów kosmetycznych wykonywanych przez uczennice z ZSKZ w Sochaczewie. Swoje stoisko miały również służby mundurowe i Sanepid.

[FOTORELACJA]13143[/FOTORELACJA]

[WIDEO]868[/WIDEO]

W hali sportowej przy ul Kusocińskiego w czwartek 19 listopada odbyła się 9. Sochaczewska Olimpiada Seniora pod patronatem i o puchar burmistrza Sochaczewa. Wydarzenie rozpoczęło się tym razem od pokazu postaci filmowych. W tym roku w wydarzeniu uczestniczyli seniorzy prawie z całego powiatu, co potwierdza dyrektor MOSIRU Anna Pawłowska

- To już dziewiąta Olimpiada Seniora, co roku podnosimy poprzeczkę. I w tym roku, tez się to udało. Cieszymy się, że z wszystkich praktycznie gmin z naszego powiatu przyjechali do nas goście. Ich stroje, przebrania i to jak mocno zaangażowali się w tę zabawę, widać już na samym początku jak się do nas wchodzi. Mamy dziś w Sochaczewie Charliego Chaplina, Janosika, Hrabiego Draculę, Kleopatrę, całe Alternatywy 4, postacie z różnych bajek , czy bohaterów Świata Według Kiepskich. Jest pięknie. A do tego mamy wielu wolontariuszy którzy nam dzisiaj pomagają, za co im ogromnie dziękujemy –

- wyjaśniła Anna Pawłowska, dyrektor MOSiR.

W tegorocznej Olimpiadzie Seniorów udział wzięło aż 9 drużyn. W wydarzeniu uczestniczyli m.in. Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku w Sochaczewie, Dzienny Dom Pomocy Społecznej w Sochaczewie, Klub Seniora „Radosna Jesień” w Teresinie, Stowarzyszenie „Włókienko” w Sochaczewie, Klub Seniora w Iłowie, Klub Senior+ w Sochaczewie, Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów w Nowej Suchej, Klub Seniora w Młodzieszynie, Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Sochaczewie.

- Dziś nie tylko zabawa, ale i rywalizacja sportowa, bo to poważna impreza. Cieszę się, że bardzo duża grupa seniorów otrzymała kwalifikację olimpijską. Cieszę się, że tak duża grupa osób chcę promować aktywność, choć naszych seniorów nie trzeba namawiać do działania. Jestem pod wrażeniem przygotowań. Każdego roku ten ceremoniał jest wyjątkowy i myślę, że nasi goście będą wyjeżdżali od nas zadowoleni. W tym roku nasi seniorzy mają różnorodne przebrania i powiem, że widziałem już kilku księży i nie wiem, który jest prawdziwy –

- podsumował zastępca burmistrza Marek Fergiński.

Seniorzy chętnie uczestniczą w tego typu przedsięwzięciach. O barwne przebrania pieczołowicie od pewnego czasu, przygotowali się seniorzy z gminy Nowa Sucha. Mówi ich przedstawicielka Urszula Kuczek.

- Doskonała zabawa, a do tego Stowarzyszenie Seniorów z gminy Nowa Sucha przyjechało w fajnym komplecie. Dopisuje nam zawsze humor. W Olimpiadzie Seniora uczestniczymy kolejny raz i zawsze się świetnie bawimy. Nie ważne są zajęte miejsca, ważne, że jesteśmy i się bawimy. Atmosfera jest tu zawsze super, wszystko jest perfekcyjnie przygotowane. Do przyjazdu na tę imprezę przygotowywaliśmy się od pewnego czasu, dlatego niektóre nasze koleżanki postanowiły dziś zaprezentować się w nowych rolach i filmowej odsłonie. A zobaczyć możemy bohaterów Świata Według Kiepskich, Ojca Matusza, czy Czerwonego Kapturka. Wspólnie się motywujemy, to zawsze mamy energię do działania –

- podsumowuje Urszula Kuczek.

Impreza odbyła się również dzięki ogromnemu wsparciu wielu wolontariuszy. Uczniowie Zespołu Szkół Kształcenia Zawodowego w Sochaczewie pod opieką Żanety Ignaczak wykonywali zabiegi kosmetyczno -pielęgnacyjnie. O strefę gastronomiczną zadbali uczniowie Zespół Szkół im. Jarosława Iwaszkiewicza w Sochaczewie. W organizacje imprezy zaangażowani byli uczniowie Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Kozłowie Biskupim pod wodzą, samej dyrektor Urszuli Mergner. Mocno zaangażowani byli również wolontariusze Klub Wolontariuszy przy CUS Sochaczew, a Warsztat Terapii Zajęciowej "Ja-Ty-My" przekazał na imprezę fantastyczną nagrodę, własnoręcznie przygotowaną przez uczestników zajęć.

Uniwersytet Trzeciego Wieku zwyciężył w Sochaczewskiej Olimpiadzie Seniorów. 

Nasi seniorzy wzięli udział w PARADZIE POSTACI FILMOWYCH, podczas której zaprezentowali swoje przebrania i charakteryzacje z filmów i seriali. Wszystkie były fantastyczne, ale nie da się nagrodzić każdego, dlatego też jury wybrało 3 najlepsze prezentacje drużynowe i indywidualne.

Na parkiecie hali sportowej przy ul. Kusocińskiego 2 pojawili się kowboje, czarownice , bohaterowie seriali m.in. Alternatywy 4, Kiepscy. Była Marilyn Monroe, Kleopatra czy Charlie Chaplin, a nawet dwóch ojców Mateuszów na rowerach. W tej konkurencji zwyciężył w klasyfikacji drużynowej: Dzienny Dom Pomocy Społecznej w Sochaczewie, a miejsce drugie zajął Klub Seniorów w Młodzieszynie. Na trzeciej pozycji uplasował się Klub Seniora „Radosna Jesień” w Teresinie.

W kategorii indywidualnej wyróżnieni zostali:

1. Adam Misiak – Dzienny Dom Pomocy Społeczne w Sochaczewie za przebranie z serialu „Janosik”

2. Krystyna Szczepaniak - Stowarzyszenie „Włókienko” w Sochaczewie za przebranie Czarownicy na miotle

3. Irena Ciurzyńska i Krzysztof Łopaciński - Klub Seniora „Radosna Jesień” w Teresinie za przebranie z serialu „Noce i dnie”

Nasi seniorzy zaprezentowali również swoje talenty wokalne podczas KARAOKE. I tu też wyróżnione zostały zarówno drużynowe , jak i bardziej solowe wykonania. W tym miejscu dziękujemy panu Arkadiuszowi Mamcarzowi za pomoc niektórym drużynom w ich śpiewie.

W drużynowej rywalizacji wygrał Klub Seniora w Młodzieszynie, który wykonał utwór „Małgośka”. Miejsce drugie zajęło Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów w Nowej Suchej, które zaśpiewało utwór „Cała sala śpiewa z nami” . Miejsce trzecie zajął Klub Seniora „Radosna Jesień” w Teresinie, a w zasadzie Nasza Kapela z utworem Gdybym miał gitarę”.

W indywidualnej klasyfikacji nagrodziliśmy:

1. Jolanta Wosińska - Stowarzyszenie „Włókienko” w Sochaczewie – utwór „Chłopcy radarowcy”

2. Krystyna Pisarkiewicz Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Sochaczewie – „Tyle słońca w całym mieście”

3. Janina Kowalska - Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku w Sochaczewie „Chałupy welcome to”

W ogólnej punktacji, do której zliczały się konkurencje sprawnościowe oraz memoriada zwyciężyło Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku w Sochaczewie, które zdobyło łącznie 3990 pkt. Miejsce drugie zajął, debiutujący w Olimpiadzie, Klub Seniora w Młodzieszynie, zdobywając 3926 pkt. Miejsce trzecie zajęło Stowarzyszenie „Włókienko” z Sochaczewa, które zdobyło 3443 pkt. Pozostałe drużyny znalazły się tuż za podium, wszyscy na czwartej pozycji.

Nagrodziliśmy również trzy ekipy najlepszych kibiców. I tu ex aequo znaleźli się : Dzienny Dom Pomocy Społecznej w Sochaczewie , Klub Seniora w Młodzieszynie , Klub Seniora „Radosna Jesień” w Teresinie.

- relacjonuje MOSiR Sochaczew.

 

Seniorzy mogą już szykować się na następną edycję, tej wyjątkowej imprezy. W przyszłym roku będzie to 10. jubileuszowa edycja, która zapewne również będzie wyjątkowa.

(K.Ż)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%