Zamknij

Koncert patriotyczny w szkole muzycznej: będzie powiew świeżości

09:52, 07.11.2023 JL Aktualizacja: 11:47, 07.11.2023
Skomentuj

Przed nami wyjątkowy wieczór muzyczno-literacki, organizowany z okazji Święta Niepodległości. O oprawę muzyczną wydarzenia zadba Państwowa Szkoła Muzyczna w Sochaczewie, a o oprawę poetycką i historyczną - Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego.

W najbliższy piątek 10 listopada o godzinie 17.30 w sali koncertowej szkoły muzycznej odbędzie się koncert z okazji 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Na pewno da się tam odczuć powiew świeżości i to nie tylko dzięki połączeniu sił dwóch placówek organizujących wydarzenie. 

- Będzie to o tyle nowość, że chcemy pokazać łącznie: orkiestrę, chór, organy i solistów. Z tej okazji zostały specjalnie zamówione aranżacje na nasz skład orkiestry, na instrumentarium, którym dysponujemy oraz pod naszych solistów –

- mówi dyrektor PSM Ludwik Skrzypek.

Na scenie sochaczewskiej szkoły muzycznej wystąpią Chór PSM II stopnia pod dyrekcją Iwony Niemyjskiej i Orkiestra kameralna PSM II stopnia pod dyrekcją Zbigniewa Gracy oraz uczniowie Zespołu Szkół Rolniczego Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Bohaterów Walk nad Bzurą 1939 r. w Sochaczewie przygotowani przez Justynę Stępińską, którzy zaprezentują część literacko-historyczną.

Koordynatorami koncertu są: Małgorzata Zalewska, Justyna Stępińska, Milena Czubacka i Agnieszka Jaworska. Przy fortepianie zasiądzie Pan Włodzimierz Sieczkowski.

Wstęp wolny.

(JL)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%