Zamknij

Konferencja Biblioteki Pedagogicznej o zdrowiu emocjonalnym dzieci

11:50, 26.10.2023 K.Ż Aktualizacja: 10:13, 27.10.2023
Skomentuj

Sporym zainteresowaniem cieszyła się konferencja poświęcona zdrowiu emocjonalnemu dzieci i młodzieży. Spotkanie zostało zorganizowane w czwartek 26 października przez Bibliotekę Pedagogiczną w Sochaczewie w Kinie Odeon.

[FOTORELACJA]13035[/FOTORELACJA]

W czwartek 26 października z inicjatywy Biblioteki Pedagogicznej w Sochaczewie w Kinie Odeon odbywa się kolejna ciekawa konferencja. Spotkanie było skierowane do pracowników szkół, bibliotekarzy, a także rodziców dzieci. O szczegółach Anna Simczuk z PBW.

- Dzisiaj odbywa się konferencja pt. „Co rozprasza uczniów? Jak budować zdrowie emocjonalne dzieci?”. Jest ona adresowana dla pracowników instytucji oświatowych, ale także dla rodziców i wszystkich zainteresowanych tą tematyką. Temat ważny, ponieważ szkoły aktualnie zmagają się z coraz większymi wyzwaniami dotyczącymi zdrowia emocjonalnego dzieci. Najmłodsi dziś przeżywają różnego rodzaju kryzysy, które oddziałują na ich zdolności do uczenia się, czy też w ogóle do funkcjonowania w środowisku szkolnym, jak i rodzinnym. Stąd taki temat na dzisiejszą konferencję -

- dodaje Anna Simczuk z PBW.

Agnieszka Lotkowska z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Sochaczewie, która była jedną z prelegentek, zwróciła uwagę, z jakimi problemami mierzy się dziś współczesna młodzież.

- Myślę, że młodzi ludzie są dziś przebodźcowani. Żyją w ciągłej presji, że jest świat offline i online, że z każdej strony są jakieś wymagania. Bardzo dużo bodźców do nich napływa i trzeba je jakoś przefiltrować i nadać im znaczenie. Musimy ocenić, co jest ważne, a co można gdzieś odpuścić i w tym wszystkim budować swoją tożsamość. Młodym ludziom możemy pomóc przede wszystkim przez swoją obecność i rozmowę. Opierając się na wiedzy, jak oni się rozwijają, pokazywać im co mogą zrobić, żeby troszkę się wyciszyć –

- wyjaśniła Agnieszka Lotkowska.

Na samym początku Marzena Gołębiowska z Kina Odeon odpowiadała o edukacji filmowej. Podczas konferencji Katarzyna Wiśniewska i Agnieszka Lotkowska z Poradni Psychologiczno -Pedagogicznej wyjaśniały jak budować zdrowie emocjonalne uczniów. Dr Wanda Matras-Mastalerz z Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie w swoim wystąpieniu mówiła o wpływie literatury na budowanie odporności psychicznej i dobrostanu uczniów. Ewa Kajetaniak i Martyna Wojciechowska. Z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie mówiły o wpływie środowiska rodzinnego na zdrowie emocjonalne dzieci i młodzieży.

Czwartkowa konferencja cieszyła się dużym zainteresowaniem Wśród uczestników była m.in. dyrektor sochaczewskiej Czwórki Anna Kuliś, która podkreślała, że takie spotkania są bardzo cennym doświadczeniem.

- Pedagodzy znają doskonale te tematy, ale jeśli odświeżamy swoją wiedzę i na nowo się spotykamy, to wtedy możemy dzielić się swoimi refleksjami i pomysłami, jak radzić sobie w takich trudnych sytuacjach. Są to bardzo cenne spotkania, zdecydowanie bardziej wartościowe niż szkolenia online, które w ostatnim czasie dominują. Wolimy się spotykać i rozmawiać na tematy, które nas nurtują. Bardzo się cieszę, że taka możliwość dzięki inicjatywie Biblioteki Pedagogicznej została nam zorganizowana –

- dodała dyrektor Anna Kuliś.

Na zakończenie dla wszystkich uczestników konferencji przygotowano niespodziankę filmową. Wyświetlony został film Święto Ognia.

(K.Ż)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

WTFWTF

2 0

Na co są wydawane pieniądze z moich podatków?
Na jakieś spędy, które mają taką samą moc jak te wszystkie kursy motywacyjne w korporacjach.
Ręce opadają 21:08, 26.10.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

reo
0%