Zamknij

Nowa Sucha: działka pod żłobek zakupiona

11:40, 19.09.2023 JL Aktualizacja: 11:37, 20.09.2023
Skomentuj

Podczas ostatniej sesji rady gminy Nowa Sucha radni wyrazili zgodę na zakup działki pod budowę żłobka. Temat został dopięty, nieruchomość jest już w posiadaniu gminy.

Gmina Nowa Sucha zakupiła teren składający się z pięciu działek, na którym ma powstać pierwszy gminny żłobek, a w dalszej perspektywie być może i przedszkole. Łączna powierzchnia zakupionego terenu to 6 tys. m2.

- Nie było łatwo, ale się udało. Cieszę się, że udało się kupić piękną działkę. Żłobek zamierzamy wybudować na około trzydzieścioro dzieci, bo na tyle otrzymujemy dofinansowanie z Programu Maluch+. Liczymy się z tym, że zabudowa u nas postępuje i być może zapotrzebowanie będzie większe, dlatego chcemy, aby projekt uwzględniał możliwość rozbudowy obiektu, a także budowy przedszkola. Działka znajduje się przy ul. Sochaczewskiej, ma dobry dojazd i wszystkie niezbędne media –

- mówi wójt Maciej Mońka.

Pierwsze spotkanie z projektantem już się odbyło, a prace nad projektem ruszyły.

- Zakładamy, że uzyskanie pozwolenia na budowę potrwa około pół roku, więc myślę, że wiosną przyszłego roku będziemy mogli ogłosić przetarg i ruszyć z budową, tak by w 2025 roku można już było przysłać dzieci do żłobka –

- dodaje wójt.

Warto wspomnieć, że gmina otrzymała zapewnienie o rządowym dofinansowaniu w ramach programu „Maluch+” w wysokości 2 646 615, 80 zł, co w założeniu ma pokryć 100 procent kosztów, jednak jest duże prawdopodobieństwo, że gmina będzie musiała dołożyć środków, aby zrealizować inwestycję.

[ZT]69010[/ZT]

 

(JL)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

Robert Robert

2 0

A kto działkę sprzedał i to pewnie za duża kasę?? 22:04, 20.09.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%