Zamknij

Miodowe przysmaki: najlepsze ciasta i nalewki nagrodzone

10:46, 18.09.2023 Starostwo Powiatowe w Sochaczewie Aktualizacja: 09:33, 19.09.2023
Skomentuj foto Starostwo Powiatowe w Sochaczewie foto Starostwo Powiatowe w Sochaczewie

Jednym ze stałych punktów podczas organizacji Dożynek Powiatowych jest konkurs kulinarny na najlepszy produkt regionalny pn. „Miodowe przysmaki Ziemi Sochaczewskiej”. W tym roku w Młodzieszynie odbyła się jego XIII edycja.

Do udziału w konkursie mógł przystąpić każdy, zarówno osoby indywidualne, jak i grupy – np. Koła Gospodyń Wiejskich. Poszukiwane były wyroby cukiernicze oraz napoje regionalne (alkoholowe i bezalkoholowe). Miały to być produkty unikatowe, o szczególnych walorach estetycznych i smakowych, przeznaczone do bezpośredniego spożycia, jednocześnie charakterystyczne dla naszego regionu takie, które mogłyby stać się jego wizytówką. Każdy produkt zgłoszony do konkursu miał zawierać w swoim składzie miód. Celem konkursu jest m.in. promowanie kulinarnej aktywności mieszkańców powiatu sochaczewskiego i kuchni polskiej.

Organizatorem konkursu jest Starostwo Powiatowe w Sochaczewie oraz Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego oddział w Bielicach a partnerem Rada Powiatowa Mazowieckiej Izby Rolniczej.

Produkty należało dostarczyć do namiotu MODR-u w dniu dożynek. Komisja, składająca się z przedstawicieli MODR-u, Rady Powiatowej MIR, KRUS-u, ARiMR-u i PCPR-u oceniała walory smakowe, oryginalność receptury, prostotę przygotowania i ogólną prezentację – wygląd, estetykę, atrakcyjność. Wybór najlepszego produktu był niezwykle trudny, bo wybrać jeden najsmaczniejszy spośród zgłoszonych to nie lada wyzwaniem nawet dla wytrawnych smakoszy.

W tegorocznej edycji konkursu przyznano następujące miejsca:

wyroby cukiernicze

I miejsce – KGW „Zgoda” Iłów

II miejsce – KGW Harde Babki z Młodzieszyna

napoje regionalne

I miejsce - KGW Harde Babki z Młodzieszyna

II miejsce - KGW „Zgoda” Iłów

III miejsce – Tomasz Marciniak

Nagrody za zajęcie I miejsca ufundowała gmina Młodzieszyn, za II - Rada Powiatowa MIR a za III miejsca - Starostwo Powiatowe w Sochaczewie. Zwycięzcom gratulujemy.

(Starostwo Powiatowe w Sochaczewie)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(3)

PSLPSL

3 0

Roman Cie pozdrawia !!! 11:48, 18.09.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KAŁUŻAKAŁUŻA

5 1

Za stołek sie sprzedała !!! Taki lokalny KAŁUŻA 11:50, 18.09.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ODRODR

3 1

Miejsce pracy po PRZASNYSZ 12:49, 18.09.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%