Zamknij

Ania Karwan w Boryszewie: bardzo przeżywam to wydarzenie

11:39, 14.09.2023 GBG/MF Aktualizacja: 12:55, 15.09.2023
Skomentuj

Każdego roku Fundacja Pomocy Osobom z Chorobą Alzheimera z Kuznocina organizuje w Sochaczewie koncert poświęcony budowaniu świadomości na temat tej choroby, a jednocześnie wpisany w obchody Światowego Dnia Choroby Alzheimera, jaki przypada 21 września. Z tej okazji w tym roku na scenie Sochaczewskiego Centrum Kultury w Boryszewie wystąpiła Ania Karwan, która przyznaje, że temat jest jej bardzo bliski.

[FOTORELACJA]12835[/FOTORELACJA]

- Bardzo przeżywam to wydarzenie, ponieważ temat jest mi bardzo bliski, i mogę powiedzieć, że jeśli przy takiej okazji potrzebne jest wsparcie artystów, zawsze możecie na nas liczyć –

- powiedziała dla tusochaczew.pl tuż po koncercie w boryszewskim SCK Ania Karwan.

Artystka pojawiła się w naszym mieście w ramach corocznego wydarzenia organizowanego przez Fundację Pomocy Osobom z Chorobą Alzheimera z Kuznocinie. Koncert miał miejsce w środę 13 września i przyciągnął sporą widownię – sala była bowiem pełna.

- Już od 20 lat organizujemy te wydarzenia w naszym mieście, dziś jesteśmy dumni i szczęśliwi, że Ania Karwan zgodziła nam się pomóc. Taką gwiazdą pragnęłam odmłodzić grupę odbiorców tych eventów, połączyć dość oddalone od siebie pokolenia seniorów i ludzi młodych, bo również do tych ostatnich chcemy dotrzeć ze swoją kampanią, gdyż choroba często dopada ich dziadków czy rodziców, a my chcemy im pokazać, jak się tej chorobie nie dać i jak opiekować się swoimi bliskimi –

- podkreśla prezes fundacji Karolina Kraska.

W wydarzeniu uczestniczył m. in. Adam Orliński, wiceprzewodniczący sejmiku mazowieckiego.

- Z budżetu województwa mazowieckiego przeznaczamy 30 milionów złotych, czyli spore środki, na tworzenie dziennych domów pobytu dla osób z chorobami otępiennymi. Wiemy, jak to jest potrzebne dla rodzin chorych mieszkańców, którzy w takich domach są nie tylko bezpieczni, ale i poddawani terapii spowalniającej rozwój choroby. Tym bardziej cieszymy się, że w Kuznocinie taki ośrodek istnieje i mamy nadzieję, że będzie się nadal rozwijał.

Dodajmy, że fundacja z Kuznocina w tym roku otrzymała ponad 1 milion złotych dotacji ze środków marszałkowskich właśnie na prowadzenie takiego domu.

(GBG/MF)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%