Zamknij

Bezpłatne zwiedzanie pałacu w Guzowie z wyjątkowymi przewodnikami

14:53, 13.09.2023 JL Aktualizacja: 15:30, 14.09.2023
Skomentuj

Już w najbliższy weekend nadarzy się okazja do obejrzenia wnętrz pałacu Sobańskich w Guzowie. Neorenesansowy obiekt jest od dłuższego czasu w trakcie remontu i na co dzień nie jest możliwe jego zwiedzanie.

Trwa 31. edycja Europejskich Dni Dziedzictwa, wydarzenia, które pozwala m.in. na poznawanie historii i dziedzictwa kulturowego Polski poprzez stworzenie możliwości bezpłatnego zwiedzania różnych miejsc na terenie kraju czy zapraszanie do miejsc niedostępnych dla zwiedzających.

- Zapraszamy serdecznie w sobotę 16 września o godz. 11:00 przy bramie cmentarnej w Wiskitkach! Zaczniemy od zwiedzania kaplicy cmentarnej Łubieńskich i Sobańskich, by pochylić się również nad ich prochami. Następnie wybierzemy się wspólnie do pałacu w Guzowie, gdzie kontynuować będziemy spacer po pałacu, kaplicy pałacowej oraz przyległym parku. Zapraszamy serdecznie! To będzie prawdziwa gratka! –

- czytamy na stronie internetowej Europejskich Dni Dziedzictwa.

W roli przewodników wystąpią: spadkobierca dziedzictwa hrabia Michał Sobański oraz autor książki o kaplicy cmentarnej Łubieńskich i Sobańskich w Wiskitkach Marcin Brzeziński.

Gmina Wiskitki w tym roku bardzo aktywnie włączyła się w Europejskie Dni Dziedzictwa. W ubiegłym tygodniu w gminie odbyła się gra terenowa "Sekrety Wiskitek", otwarta pogawędka o gminnych tradycjach, quest rowerowy „Szlak funeralny Wiskitek – przywrócone dziedzictwo” czy zwiedzanie krypt w sanktuarium w Miedniewicach. Serię spotkań zakończy zwiedzanie pałacu w Guzowie, uznawanego za najciekawszą neorenesansową budowlę XIX wieku na Mazowszu.

(JL)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

Zenek Zenek

0 0

A kiedy zwiedzanie pałacu w Giżycach? 12:53, 14.09.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%