Zamknij
REKLAMA

Gmina Młodzieszyn zakończyła sprzedaż węgla: podsumowanie

16:49, 26.05.2023 UG Młodzieszyn Aktualizacja: 20:25, 26.05.2023

Wójt Monika Pietrzyk  informuje, iż gmina Młodzieszyn zakończyła sprzedaż węgla po cenie preferencyjnej. Sprzedaż węgla w cenach preferencyjnych na terenie gminy Młodzieszyn trwała w okresie od listopada 2022 r. do maja 2023 r. Osoba uprawniona mogła kupić łącznie 3 tony węgla, frakcji groszek lub orzech.

W programie zakupu preferencyjnego dla gospodarstw domowych wpłynęło 1095 wniosków od mieszkańców gminy Młodzieszyn, którzy zakupili łącznie 1790 ton węgla:  448 ton groszku,  372  ton ekogroszku  oraz 970 ton orzecha i kostki.

Uprawnieni mieszkańcy gminy Młodzieszyn zakupu dokonywali po preferencyjnej cenie 1746 zł brutto za tonę i była to najniższa cena na terenie  powiatu sochaczewskiego.

Cały zgromadzony surowiec został rozdysponowany, a każdy mieszkaniec, który zawnioskował o węgiel miał możliwość jego zakupu. Co ważne, na składzie nie zalega nawet 1 kg węgla.

Dziękujemy Panu Maciejowi Małeckiemu- Sekretarzowi Stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych za wsparcie i  zaangażowanie w realizację programu.

Węgiel dostarczany był z polskich kopalni przez  Polską Grupę Górniczą S.A. w Katowicach. Przy współpracy  STU Płock Sp. z o.o. Punkt Handlowy Radzanowo – kwalifikowanego dostawcy węgla Polskiej Grupy Górniczej S.A. Za składowanie i dystrybucję odpowiadała firma „Comtrans” Mirosław Winnicki, z którą współpraca układała się bardzo dobrze. Węgiel dostarczano bez komplikacji i w krótkim czasie od  dokonania wpłaty przez mieszkańca, za co serdecznie dziękujemy.

Słowa podziękowania kierujemy także do mieszkańców za cierpliwość i dobrą  współpracę podczas realizacji sprzedaży opału.

/komentarze wyłączone na prośbę autora artykułu - UG Młodzieszyn/

(UG Młodzieszyn)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%