Zamknij

Pachowiak do hodowców świń: jest prościej, zapraszam do biura

15:51, 25.05.2023 MF Aktualizacja: 12:26, 26.05.2023
Skomentuj

Jarosław Pachowiak, kierownik Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Sochaczewie, zaprasza wszystkich zainteresowanych hodowlą trzody chlewnej do biura powiatowego ARiMR, gdzie pracownicy udzielą wszelkich informacji na temat nowego rozporządzenia znacznie taką hodowlę upraszczającego .

Na początku maja na pewno wielu rolników hodujących świnie na własny użytek odetchnęło z ulgą. Doczekali się rozporządzenia, które znacznie upraszcza wywindowane swego czasu przez resort wymagania.

- 10 maja weszło w życie rozporządzenie, które zgodnie z zapowiedzią Ministra Rolnictwa Roberta Telusa, obniża i upraszcza wymagania dotyczące hodowli świń na własny użytek. Dotyczy to również hodowli loch. Jeśli ktoś jest zainteresowany tą tematyką, zapraszam do biura powiatowego ARiMR, udzielimy wszelkich i konkretnych informacji na temat wszystkich zagadnień, a jest ich sporo, które się zmieniły –

- informuje Jarosław Pachowiak, kierownik Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Sochaczewie.

Wspomnijmy tylko, że zgodnie z nowym rozporządzeniem hodowcy nie muszą już na przykład sporządzać spisu posiadanych świń z podziałem na rodzaje, aktualizować go czy prowadzić rejestru wjeżdżających na teren gospodarstwa pojazdów związanych z hodowlą.

(MF)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(2)

CzarnaCzarna

4 0

Panie kierowniku? Jestem hodowczynia świnek wietnamskich . Czy mnie pan teraz zaprasza? Przejdę bez zaproszenia 😉 17:51, 25.05.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

lochalocha

3 1

zmarłych się nie reanimuje,bo w takim stanie jest nasza hodowla.
10:25, 26.05.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%