Od początku lutego tego roku Posterunek Policji w Iłowie ma nowego kierownika. Został nim asp. sztab. Paweł Rynkiewicz, policjant z 17-letnim doświadczeniem zawodowym. Nowy szef iłowskiej policji zdążył się już zadomowić w nowym miejscu pracy. Na ostatniej sesji Rady Gminy w Iłowie przedstawił sprawozdanie dotyczące stanu bezpieczeństwa i porządku publicznego w roku ubiegłym, a także efektywności zwalczania i zapobiegania przestępstw i wykroczeń na terenie gminy Iłów.
Na ostatniej sesji rady gminy Iłów kierownik tamtejszego posterunku asp. sztab. Paweł Rynkiewicz przygotował dla gminnych radnych sprawozdanie dotyczące stanu bezpieczeństwa i porządku publicznego w 2022 roku oraz efektywności zwalczania i zapobiegania przestępstw i wykroczeń na terenie gminy. Jak podkreślił na Posterunku Policji w Iłowie aktualnie zatrudnionych jest pięć osób.
- Skład etatowy naszego posterunku to pięć osób, w których skład wchodzą: kierownik, jedna osoba do spraw kryminalnych, dzielnicowy i dwa etaty służby patrolowej. Miejmy nadzieję, że tych dwóch patrolowców będziemy mieli częściej i nie będą oni musieli jeździć na służbę do Sochaczewa, choć wiadomo, że tam też są spore braki kadrowe i musimy ich wspomagać –
- wyjaśnia asp. szt. Paweł Rynkiewicz.
Nowy kierownik posterunku w swoim sprawozdaniu zauważył, że na ternie gminy Iłów jest bezpiecznie. W ubiegłym roku najwięcej interwencji, aż 24 odnotowano w związku z kradzieżami i włamaniami do nieruchomości, a w szczególności do domków letniskowych.
- Uważam, że Iłów jest bezpieczną gminą, bo w porównaniu do innych gmin z naszego powiatu nie ma na jej terenie zbyt wielu zdarzeń. Do najczęstszych można zaliczyć włamania i kradzieże do domków letniskowych. Naszym priorytetem na ten rok jest walka z tym procederem. Będą w związku z tym wzmożone patrole, również w godzinach nocnych. Sołtysów prosiłbym o zwrócenie uwagi na to czy w ich miejscowościach nie kręcą się jacyś obcy ludzie. Warto wtedy zapamiętać numery rejestracyjne pojazdów i zgłosić je do dzielnicowego. My wtedy będziemy mieli szansę sprawdzić dany pojazd i przyjrzeć się sytuacji bliżej. Sądzimy, że właśnie takich włamań dokonują raczej osoby przyjezdne, a nie mieszkańcy. Włamywacze po dokonaniu przestępstwa szybko opuszczają miejsce zdarzenia –
- wyjaśnia asp. szt. Paweł Rynkiewicz.
W ubiegłym roku iłowscy policjanci zajmowali się nie tylko kradzieżami i włamaniami, a potwierdza to przytoczona przez kierownika Posterunku Policji w Iłowie asp. szt. Pawła Rynkiewicza dalsza cześć sprawozdania.
- W ubiegłym roku odnotowaliśmy 24 kradzieże z włamaniem. Nietrzeźwych kierujących zatrzymaliśmy 14. Mieliśmy także 2 przypadki nie stosowania się do zakazu kierowania pojazdami. Odnotowaliśmy również 11 przypadków dotyczących spraw alimentacyjnych i przestępstw przeciwko rodzinie i znęcania się. 6 zdarzeń dotyczyło pobić, gróźb karalnych i nękania. 17 zdarzeń to przestępstwa gospodarcze i oszustwa. Były także dwa wypadki drogowe –
- wymienia kierownik Posterunku Policji w Iłowie Paweł Rynkiewicz.
Wszystko to realizuje tylko 5 policjantów, w tym tylko 2 służby patrolowo-interwencyjnej.
[ZT]66425[/ZT]
0 0
Czy radni mają czyste kartoteki?
1 0
Dobre pytanie. Zadam jeszcze jedno, Czy prób samobójczych nie było w tej gminie w zeszłym roku?