Zamknij
REKLAMA

Czyste Powietrze, spotkanie informacyjne w gminie Rybno

10:00, 25.03.2023 UG Rybno Aktualizacja: 09:55, 27.03.2023

Gmina Rybno podpisała w styczniu br. aneks do porozumienia z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie ustalający zasady wspólnej realizacji Programu „Czyste Powietrze". Dzięki niemu mieszkańcy gminy będą mogli uzyskać pomoc w złożeniu i rozliczeniu wniosku o dofinansowanie na wymianę pieców i termomodernizację swoich domów. Przystąpienie do współpracy z WFOŚiGW zwiększy dostęp do programu oraz usprawni proces jego wdrażania.

Samorząd Rybna na prowadzenie Punktu Konsultacyjno-Informacyjnego Programu „Czyste Powietrze" w 2023 roku pozyskał dofinansowanie w kwocie 35 000,00 zł.

Tymczasem Urząd Gminy w Rybnie zaprasza mieszkańców na kolejne spotkanie informacyjne dotyczące zmian w Programie „Czyste Powietrze” (zmiany weszły na początku br.). Na spotkaniu zostanie omówiony również inny program – „Moje ciepło” oraz program „Mój prąd – wersja 4.0. Spotkanie odbędzie się 27 marca o godz. 16.00 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Rybno.

Poprowadzi je doradca energetyczny Marian Czyżewski, który udzieli odpowiedzi na pytania mieszkańców dotyczące możliwości pozyskania dofinansowania na wymianę nieefektywnych źródeł ciepła oraz inne prace związane z termomodernizacją budynków.

Ponadto, Urząd Gminy informuje o zmianie godzin pracy Gminnego Punktu Konsultacyjno-Informacyjnego Programu „Czyste Powietrze”, mieszczącego się w Urzędzie Gminy Rybno. Gminny Punkt Konsultacyjno-Informacyjny Programu „Czyste Powietrze” czynny jest w Urzędzie Gminy Rybno (pokój nr 3) we wtorki w godz. 13:00 - 18:00 i czwartki od godziny 07:00 do godziny 13:00.

(UG Rybno)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%