Zamknij
REKLAMA

VIII Seniorów Kolędowanie, zapraszamy do SCK w Chodakowie

16.49, 24.01.2023 JL Aktualizacja: 09.32, 25.01.2023
Skomentuj foto: Iza Strzelecka, SCK
REKLAMA

Przed nami wydarzenie, które praktycznie wyczerpie temat kolędowania na ten rok w naszym mieście i jego okolicy. Do tego pozwoli na spotkanie seniorów z całego powiatu, a to za sprawą współpracy sochaczewskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz Sochaczewskiego Centrum Kultury.

W najbliższy czwartek 26 stycznia w Sochaczewskim Centrum Kultury w Chodakowie odbędzie się VIII edycja wydarzenia pod hasłem Seniorów Kolędowanie. Start o godzinie 10.00. Na scenie zaprezentują się senioralne zespoły z całego powiatu. Wśród nich zobaczymy m.in. zespół Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Sochaczewie. Mówi prezes stowarzyszenia Jadwiga Urbaniak:

- Sochaczewski Uniwersytet Trzeciego Wieku miał swoją wigilię, wystąpił z programem kolędowym, jesteśmy więc przygotowani na to wydarzenie, szykujemy się na nie, ćwiczymy, bo generalnie to dla nas wielkie wyzwanie wystąpić na scenie SCK w Chodakowie. To też możliwość integracji zespołów senioralnych z całego powiatu.

- To radość wspólnego bycia, pozytywne emocje, na takich spotkaniach znika poczucie samotności, rozwijamy też wrażliwość duchową –

- mówi Jolanta Kawczyńska z SCK.

Każda grupa będzie miała na występ ok. 15 minut. Dodatkowo wszyscy uczestnicy festiwalu tradycyjnie zaśpiewają wspólnie jedną z kolęd. W tym roku będzie to „Wśród nocnej ciszy”. Wstęp na wydarzenie jest wolny, gorąco zachęcamy do posłuchania kolęd w wykonaniu seniorów. To ostatnia taka okazja w trwającym tylko do 2 lutego okresie kolędowym.

(JL)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%