Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów gminy Teresin zmienił zasady funkcjonowania. Jak mówi dyrektor Gminnego Zakładu Gospodarki Komunalnej Marek Jaworski, jak dotąd nowe rozwiązanie ma same plusy.
Z dniem 1 listopada teresiński PSZOK zmienił zasady funkcjonowania. Od dwóch tygodni mieszkańcy mogą przywozić tu odpady jedynie po wcześniejszym umówieniu.
- Chcemy usprawnić działalność selektywnej zbiórki odpadów komunalnych. Do tej pory odbywało się to spontanicznie i już od rana stała tu bardzo duża kolejka. PSZOK obsługuje jedna osoba, ma ograniczone moce przerobowe, a przyjmowanie odpadów związane jest też z koniecznością wypełniania dokumentów. Myślę, że nowy system zabierze wiele niepotrzebnych emocji, a poza tym usprawni obsługę mieszkańców. To rozwiązanie sprawdza się w przychodniach czy różnego rodzaju instytucjach –
- mówił dyrektor GZGK Marek Jaworski na początku wdrażania zmian. Minęły już dwa tygodnie, od kiedy PSZOK działa w nowym systemie i okazuje się, że efekty są pozytywne.
- Te dwie soboty funkcjonowania PSZOK-u na nowych zasadach pokazują, że to było dobre posuniecie. Oddawanie odpadów przebiega sprawnie, mieszkańcy się zapisują. Ponadto nastąpiło swego rodzaju uszczelnienie systemu, bo zaobserwowaliśmy ok. 1/3 mniej przywożonych śmieci –
- mówi dyrektor GZGK Marek Jaworski.
Mieszkańcy są zapisywani co 20 minut w godzinach pracy PSZOK-u pod numerem telefonu 46 864 25 57 (od poniedziałku do czwartku w godzinach pracy urzędu gminy).
Przypomnijmy, że do PSZOK-u należy dostarczać posegregowane odpady. Nie są przyjmowane części samochodowe, opony od samochodów dostawczych i pojazdów rolniczych, elementy dociepleń budynków oraz wymiany pokryć dachowych.
Teresiniak21:37, 22.11.2022
Uszczelnienie? 1/3 odpadów mniej? Przez te zapisy przyjedzie mniej osób, to i śmieci mniej. I jakie kolejki? Gura 5 minut czekałem na wjazd i wywalenie śmieci z auta. Takie mydlenie oczu mieszkańcom. Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o kasę. Zrobi oszczędności, to może sypną mu premie. A ludzie mają problem.
JA01:57, 23.11.2022
Kiedy Marek kawą posypiesz ulice?
.,.07:20, 23.11.2022
a co zrobić z ""elementy dociepleń budynków oraz wymiany pokryć dachowych."" jak nie przyjmują? do lasu??
Iłowiak08:42, 23.11.2022
Panie Wójcie gminy Iłów dlaczego nie realizuje Pan obowiązku wynikającego z art.3 ust.2 pkt.6 ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach ?.. Każda gmina ma obowiązek utworzenia PSZOK.
Mieszkaniec13:12, 15.05.2023
Panie Dyrektorze. Pańska inicjatywa to tylko utrudnienie - zadzwoń i czekaj na swoja godzinę. Raz w tygodniu i nie wszystko można przywieźć ( drobne elementy po budowie czy remoncie itd.). Zamiast pomocy to jakieś udziwnienia. Z tego powodu jest mniej klientów, a więcej śmieci w rowach i lasach. Panie dyrektorze niech Pan posłucha głosu mieszkańców, więcej rozsądnej elastyczności (PSZOK to nie jest przychodnia). Bezapelacyjnie stary system był bardziej przyjazny.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu tusochaczew.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
2 0
A może to urząd gminy wymyślił te całe zapisy,a raczej pracownica,która zajmuje się śmieciami? To raczej był jej pomysł na zapisy i kontrole wszystkiego,hmn...szkoda,że robi to czyimiś rękoma